Ocena kierowcy - Land Rover Discovery III

Yoorek, 16 lat temu
Silnik 2.7 TD 190KM 140kW
Rok produkcji 2007
Land Rover Discovery III 2.7 TD 190KM 140kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo się bałem, że silnik będzie za słaby dla takiej kupy złomu.
Pomimo kilku zastrzeżeń które wypunktowałem powyżej , bardzo lubię to auto. Jeździ doskonale. Ma charakter. Nie ma obciachu jak w Q7, GL czy X5 - które moim zdaniem nie gorzej prowadzą się na asfalcie.
Bardzo pozytywne zaskoczenie, przy masie własnej ponad 2,5T i zaledwie 190km , silnik żwawo porusza autem. Bez względu na ilość pasażerów i bagazu.
To pierwszy automat którym jeżdżę na co dzień. Wszyscy fachowcy się niem zachwycają jednak jak dla mnie irytujące jest chwilowe zawahanie przy próbie gwałtownego przyśpieszenia. Pewnie trzeba się przyzwyczaić
Auto bardzo stabilne - prowadzi się pewnie. Może nawet układ kierowniczy powinien być mniej bezpośredni dopuszczający większy "luz". Auto jest nieco wrażliwe na podmuchy boczne, szczególnie przy prędkościach > 120km/h i boxie na narty na dachu :). W terenie nie próbowałem na razie ale z tego co robili znajomi to wygląda na rewelację.
Widoczność bardzo dobra Wysoka pozycja, duże okna + automatycznie opuszczane lusterka boczne (opcja?) przy wstecznym pozwalają kontrolować sytuacje.
Pozytywny obraz zaburzają: - fatalnie działający zestaw głośnomówiący bluetooth - prolbmy z łączeniem i wyświtlaniem - brak wykorzystania ekranu nawigacji do wyświelania informacji z radia, telefonu etc. - BRAK MAP POLSKI!!! w nawigacji
Tu jest przeciętnie pomimo wieli plusów (podgrzewane fotele etc. Zastrzeżenia mam do: - strasznie zimno od drzwi gdy na zewnątrz poniżej -10 - brak nawiewu na 3ci rząd siedzeń (gdy nie kupisz opcji klimatyzacji rozszerzonej) - IMHO nie do końca działa utrzymanie automatyczne temperatury nastawionej.
Miejca dla 7 osób pod dostatkiem a i bagażu się trochę wówczas zmieści.
Może zraz po uruchomieniu lekko słychać klekot diesla.
Pali mało szczególnie jak na swoje gabaryty i osiągi. Przeglądów jeszcze nie miałem - pewnie drogie :)
Poza "zwisem" połączenia bluetooth z telefonem i koniecznością wyjmowania bezpiecznika na razie nic .
Jeszcze chyba za mały przebieg na awarie ...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 TD 190KM 140kW [l/100km]

11,2