Ocena kierowcy - Land Rover Freelander I Standard

Silnik 2.0 Di 98KM 72kW
Rok produkcji 1998
Land Rover Freelander I Standard 2.0 Di 98KM 72kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : widoczność
Inne : Wymieniałem nagrzewnicę .Szczęście w nieszczęściu że usterka ujawniła się podczas przekładki (anglik) .Wymieniona niejako przy okazji
Silnik : Dość często korodują przewody z cieczą chłodzącą w związku z czym dobrze jest kontrolować jej stan .Miałem taki przypadek
Przeniesienie napędu : Czeka mnie naprawa lub wymiana przekładni kątowej i czort wie co przy tym jeszcze wyjdzie (cały układ napędowy jest dosyć awaryjny !)
Ja po prostu kocham to auto i wcale się nie zrażam ironicznymi wypowiedziami zwolenników prawdziwych terenowych Land Roverów i innych terenówek . To auto z pewnością nie jest dla nich . Jest to naprawdę fajna , wygodna ,duża osobówka z nieco ponadprzeciętnym prześwitem . Niestety ten wspaniały obraz psuje dosyć duża awaryjność .Problem jest o tyle poważniejszy niż zwykle , że naprawy przeważnie dotyczą bardzo kosztownych podzespołów .Próżno szukać tańszych zamienników , a niektóre elementy (szczególnie w układzie napędowym) są w ogóle nienaprawialne . I tak na przykład częste awarie dotyczą przekładni kątowej - od 4000 do 5500 . Szkoda ! Jest to auto dla tych którzy cenią sobie wygodę podróżowania . Jazda nim nie męczy a wręcz uspakaja . Nie jest ono stworzone dla kierowców z zacięciem sportowym , mimo że na trasie bez specjalnego " żyłowania " można całkiem żwawo przyspieszać .Każdy kierowca będzie w nim wyglądał lepiej niż w jakimkolwiek kompakcie . Ale uwaga ! Jeśli ktoś z was planuje taki zakup proponuję zostawić sobie parę tysiaków na kącie !
Zużycie paliwa muszę ocenić jako doskonałe jak na takie gabaryty samochodu. Niektóre podzespoły są jednak nienaprawialne co przyczynia się do bardzo wysokich kosztów w przypadku kiedy trzeba wymienić cały element. Nie biorę pod uwagę ewentualnych napraw w serwisie - to byłoby szaleństwo ! Zamienników praktycznie nie ma ! Jednym słowem naprawy to koszmar .
O takich awariach szybko zapominam -co mogę to sam naprawiam
Napraw nie miałem dużo, ale jestem w posiadaniu tego auta zbyt krótko . Zdaję sobie sprawę z tego , że samochód ten jest dosyć awaryjny i nie są to bynajmniej błahe awarie .Piętą achillesową jest zespół napędowy ,który jest bardzo kosztowny w naprawach .Rozważam właśnie naprawę paru elementów , które przejawiają oznaki sporego zużycia .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Di 98KM 72kW [l/100km]

8,3