Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

Satch, 22 lat temu
Rok produkcji 1999
Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie auto sprawuje się wyśmienie i dostarcza naprawdę wiele radości z jazdy. Jest bardzo rzadko spotykane na naszych ulicach co przy dosyć agresywnym (tył auta) ale jednocześnie eleganckim kształcie budzi zainteresowanie przechodniów. Dużo ciekawiej jeździ się nim na dłuższych trasach, szczególnie na zachodzie Europy.
Cicha, bezwibracyjna praca jest zasługą rzędowego układu cylindrów.
5 biegowy automat zabiera moc - słyszałem że manualne skrzynie są dynamiczniejsze. Poza tym czasami mam wątpliwości co do trafności algorytmów sterujących "inteligentnym" automatem
17 calowe obręcze alu i duża średnica kół wpływa na dużo lepsze neutralizowanie nierówności naszych dróg
Nieco ograniczona widoczność do tyłu spowodowana wysoką linią bagażnika
Wnętrze jest funkcjonalne - wszystko znajduje się pod ręką. Sterowanie tempomatem dźwigienką umieszczoną w kierownicy pod palcami prawej ręki jest bardzo wygodne
Elektroniczna klimatyzacja spisuje się bez zarzutu
Mimo iż z zewnątrz Lexus wygląda na duże auto w środku ilość miejsca odpowiada Oplowi Vectra
Gdy auto stoi nie wyczuwa się ani nie słyszy silnika. W czasie jazdy odgłos silnika nigdy nie staje się nieprzyjemny.
Przy używaniu możliwości silnika i automatycznej skrzyni zużycie miejskie ok. 11,5 litra wydaje się do przyjęcia.
Za ok 120 tyś złotych auto posiada świetny silnik i niemal kompletne wyposażenie seryjne.
Uszkodzeniu uległa seryjnie montowana zmienniarka CD. Serwis nie naprawił jej do dzisiaj tłumacząc się brakiem elementów.
Poważne usterki nie wystąpiły w czasie użytkowania tego auta.
Lexus IS I Sedan