Ocena kierowcy - Lexus LS IV Sedan

StS, 9 lat temu
Silnik 600h 445KM 327kW
Rok produkcji 2008
Lexus LS IV Sedan 600h 445KM 327kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetne połączenie napędu silnikiem spalinowym i elektrycznym. W korkach z prędkością poniżej 40 km/h większość drogi przebywa się na silniku elektrycznym. Muszę jednak przyznać, że Lexus LS ma mnóstwo zalet i jedną poważną wadę. To auto uzależnia. Jak pojeździsz trochę Lxusem i go sprzedasz to zawsze będziesz chciał do niego wrócić, nawet jeśli będzie to starszy model. Poza tym - moim zdaniem - jeśli Lexus to tylko LS.
Bezwzględnie. pod każdym względem najlepszy samochód i najlepszy LEXUS jakim dotychczas jeździłem a jest to kolejny piąty model LS-a w moim użytkowaniu. Od końca lat 70-tych jeździłem kilkudziesięcioma samochodami. Jakieś 10, może12 lat temu trochę przypadkiem kupiłem Lexusa LS 400 z 1991r z przebiegiem ponad 350 tys km i potem, z jedną krótką przerwą był już tylko Lexus. Jest bezawaryjny, bezobsługowy, z mnóstwem funkcji ułatwiających i uprzyjemniających jazdę.
Jak w poprzednich modelach bezawaryjny, bardzo cichy, z wielką kulturą pracy. Ogromna moc, może aż za duża jak na potrzeby jazdy w polskich warunkach.
Bezstopniowa skrzynia biegów świetnie współpracuje z silnikiem, nawet jak jedzie się tylko na napędzie elektrycznym. Dobrze umieszczone, wygodne, klasyczne sterowanie bez "udziwnień" jak to się zdarza w innych markach.
Jak na tak duży samochód bardzo dobry promień skrętu i świetne zawieszenie które doskonale tłumi nierówności naszych nawet nowych nawierzchni drogowych. Doskonałe oświetlenie drogi, zwłaszcza w czasie zakrętów, no i przede wszystkim napęd na wszystkie koła!
Mimo kamery cofania widoczność do tyłu nie jest najlepsza ale przy tak dużym samochodzie trudno byłoby chyba to poprawić. Czujniki cofania mogłyby sygnalizować większą odległość i bardziej dokładnie ją zobrazować na wyświetlaczu. Kamera cofania wyraźnie pokazuje przestrzeń za tylnym zderzakiem ale trudno manewrować przy parkowaniu opierając się tyko na obrazie z kamery.
Trochę "przeładowana" środkowa konsola, przyciski nie różnią się do siebie i jest ich dużo, niektóre "schowane" pod kierownicą i niewidoczne, trzeba się wychylić i zajrzeć tam by odszukać właściwy. Niektóre są umieszczone zbyt blisko siebie.
To jest po prostu doskonałe. Szybko się nagrzewa lub chłodzi cała przestrzeń samochodu, bardzo szybko oczyszczają się szyby jeśli są zaparowane, Sterowanie z ekranu dotykowego logiczne i precyzyjne.
Jak dla mnie aż za dużo tej przestrzeni. Wygoda i komfort dla wszystkich podróżujących, nawet tych "obszernych" Łatwy montaż fotelika dla dzieci, wnętrze samochodu naprawdę wykonane z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu podróżujących. No i to nagłośnienie... aż się nie chce wysiadać z auta.
Jak wszystkie LS-y samochód jest świetnie wyciszony. Gdyby nie obrotomierz nie byłoby wiadomo czy silnik jest włączony. Nie słychać różnicy czy jedzie się na silniku elektrycznym czy na spalinowym. Prawie nie ma szumów wynikających z opływu powietrza na karoserii. Podczas szybkiej jazdy jedyne co się słyszy to szum opon.
Spalanie na poziome średniego samochodu benzynowego innej marki z duuużo mniejszym silnikiem i mocą, no i mechanicy nie mają tu wiele do roboty. Ten samochód nie jest tani w zakupie ale później już tylko bieżąca eksploatacja przez wiele lat. Tego auta, podobnie jak innych LS-ów, się nie naprawia, nie ma takiej potrzeby, więc nie wydajesz kroci na serwis. Po prostu tankujesz i jeździsz, kiedy trzeba zmieniasz olej, filtry, opony, klocki hamulcowe i tyle.
Dobrze a nawet bardzo dobrze. Jakość znakomita a cena - cóż zawsze może być lepiej. Te auta są drogie, nawet używane ale "coś za coś", zapłacisz na początku więcej i potem spokój na całe lata. No i komfort jazdy - dużo wyższy niż w samochodach podobnej klasy - a to musi kosztować.
Jak dotąd żadnych usterek a samochód przejechał prawie 140 tys km. Nawet żarówka się nie spaliła. Raz zaświeciła się jakaś kontrolka błędu ale po następnym uruchomieniu zgasła.
Jak dotąd żadnych usterek ani poważnych ani niepoważnych. Najważniejsze dla mnie jest to, że jak wyjeżdżam w drogę to wiem, że ze strony samochodu nie spotka mnie żadna niemiła niespodzianka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 600h 445KM 327kW [l/100km]

Lexus LS IV Sedan