Ocena kierowcy - Mazda 2 I

misiek, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Mazda 2 I 1.4 16V MZI 80KM 59kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
oczywiscie cena , ja zapłaciłem 46 tys to tez nie było mało, chociaz dobre wyposażenie (bez klimy), zwłaszcza spodobała mi sie wieża ze sterowaniem w kierownicy, co do tego ze wstrzymali sprzedaż w Polsce, to fakt ze moze byc problem z odsprzedażą (chociaz nie brakuje zażartych fanów mazdy którzy kupuja znacznie bardziej odjechane modele mazdy wogóle nie dostepne w polsce tylko sprowadzane z zachodu czy nawet USA) a z drugiej strony fajnie jest jeżdzic wózkiem którego nikt nie ma, potwierdzam ze ludzie ogladaja sie na ulicy i pytaja co to za ładny samochod, mysle tez ze za jakis czas moga wznowic sprzedaż, biorąc pod uwage jak wzrosły ceny nowych aut, to okaże sie że niedługo mazda nie jest taka droga, chociaz na pewno mozna było dołożyc i kupic np corolle, co do tego ze to jest ford fusion czy fiesta, to niby jest ten sam samochód ale jednak mazda jest nieporównanie ładniej i pomysłowiej wykonana i te audio !!!
troche zbyt słaby, ale ostaecznie moze byc
potwierdzam ze ciezko wchodzą biegi, zwłaszcza wsteczny, jak na mazde to cienko plus ostatnio coś sie dzieje ze sprzegłem
potwierdzam doskonały, tylko sie zachwycać i szaleć
we wszystkich kierunkach plus duze lusterka
sterowanie w kierownicy ok, nie rozumiem tylko tego włacznika radia z prawej strony (dalszej od kierowcy) u mnie jest z od strony kierowcy czyli z lewej, wiec nie niewm jak to wyszło że gdzie indziej jest z drugiej strony
nie mam klimy a ogrzewanie ok i sterowanie nawiewami też może z wyjatkiem na boczne szyby
mysle ze bardzo ok jak na te klase auta, jak ktos nie wierzy niech posiedzi sobie w punto czy w corsie, ja porównywałem, nie umywaja sie do mazdy
ale mogłoby byc lepiej, silnika nie słychac ale dosc mocno słychac opony i opływ powietrza, wczesniej jezdziłem nexia i było lepiej
nie rozumiem tego ze moze palic 9,5 l czy 7,5 w trasie mi tyle pali w mieście, widocznie trafił sie jakis trefny silnik, na razie nie mam po0jecia o cenach napraw, przeglady sa co 20 tys i z tego cow wiem sa tansze niz np w Toyocie, w trasie nigdy niespalił mi wiecej niz 5 - 5,2 l na sto
cena jak wyzej , na zachodzie mazda 2 kosztuje około 55 tys zł, i całkiem dobrze sie sprzedaje wiec nic dziwnego że w polsce nie opłaca sie mazdzie sprzedawac tego modelu
w zasadzi sie czepiam ale troszke skrzypiał fotel pasażera ale juz przestał, poza tym ok nic mi nie przychodzi do głowy, aha ciężko chodzi linka do otwierania klapy silnika
na razie brak
Dziennik kosztów dla Mazda 2 I 1.4 16V MZI 80KM 59kW