Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

Henryk, 17 lat temu
Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Jeśli ktoś potrzebuje auta sportowego który zadowoli całą rodzine to ten model jest idealny. Jest to dobra alternatywa dla dielsa chodzby na wynik spalania co jest dla mnie najlepszą zaletą tego auta. Można nieżle poszaleć kosztem niskiego spalania
Doskonały silnik spodziewałem czegoś dobrego a tutaj taka miła niespodzianka. Silnik w wersji 2.0 Top Sport to bajka. Przyspieszenie rewelacyjne szczególnie od 110 do 180km - ciągle jedzie do przodu i nic nie zwalnia. Dźwięk silnika bardzo fajny i nie jest głośny przy średnich obrotach
skrzynia biegów prezentuje się bardzo fajnie. Leciutko wchodzi jak po maśle. Na 5tce spokojnie możesz jechać 50km/h silnik się nie dławi. Ruszyć samochodem można spokojnie z drugiego biegu.
Z tego jestem najbardziej zadowolony. Trzyma się jak przyklejony ostre zakręty dla tej wersji nie są dla niego problemem. Zawieszenie sportowe i utwardzone ale nie w takim stopniu aby poczuć to na sobie. Na polskie drogi jest idealne. Bardzo wytrzymałe bo przejechałem prawie 70tys a na badaniach wyszło jak na nowym aucie
Przód doskonale lecz tył troszeczkę słabo szczególnie przeszkadzają nagłówki i niewielka szyba. Trzeba uważać przy cofaniu bo Madzia ma wielki zderzak, który wystaje jak dziub
kilka sekund i czujemy zimny chłód na dodatek komputer doskonale dopiera poziom nadmuchu (automat). Przy tak dobrej klimatyzacji podrzewana przednia szyba w zimie jest zbędna. Wystarczy 5 minuty klimy i szyba jest czysta
nikt nie narzeka :)
i tutaj miła niespodzianka. Przy jezdzie do 120km samochód spala około 6 - 6.5 litra natomiast w miejście spalanie wzrasta do 8 litrów lecz gdy jedziemy po mieście kulturalnie to możemy się sodziewać 7.2 litra !!! Na takie rezultaty przyczynił się komputer, który w czasie rzeczywistym podaje nam średnie spalanie i dzięki temu możemy dopasować pedał gazu
nic dodaj nic ująć
nic mi się nie zepsuło wymieniłem jedynieolej i filtr powietrza. Klocki dziwnym sposobem słabo się ścierają na co narzekać nie będę :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]

7,1