Ocena kierowcy - Mazda 3 I Hatchback

sokolam@mp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Rok produkcji 2006
Mazda 3 I Hatchback 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik świetny, wygląd oryginalny, rzadko spotykane auto w naszym kraju - nie zwykły szarak z tłumu. Piękna deska rozdzielcza. Komfort. Wiele zalet
Autko, mimo że moje miało przygody, budzi sympatię. Jest bardzo wygodne, sprawdza się doskonale w trasie. Bardzo wygodne fotele nie dają odczuć zmęczenia. Bardzo fajna kierownica, dobrze leży w dłoniach. Wrażenie auta o klasę wyższego. Polecam, ale nie "tłuczone"
Silnik 1,6 diesel 110 KM wydaje mi się optymalny do tego samochodu, zapewnia dobre przyspieszenie i bardzo dobrą elastyczność. Jego specjalność to niskie, a nawet bardzo niskie spalanie. Świetny silnik, dość cichy, równo pracujący, bez porównania lepszy od diesli koncernu VW sprzed 2008 r.
Bardzo dobra skrzynia, biegi "same wskakują". Krótkie przełożenia - sportowe. Lewarek dobrze leży w dłoni. Zmiana biegów to przyjemność
Bardzo dobry, dość sztywny, a zarazem komfortowy, jak dla mnie optymalny, daje poczucie bezpieczeństwa, lubi zakręty. Dobre wyczucie drogi
Widoczność dobra, duże lusterka, troszkę gorzej przez tylną szybę - wysoka linia nadwozia z tyłu, ale nie jest bardzo źle. Do przodu i na boki widoczność bardzo dobra
Świetna, po prostu świetna, wszystko tam, gdzie być powinno
Automatyczna klimatyzacja - bez zastrzeżeń, szybko chłodzi, utrzymuje wybraną temperaturę, myślę że jest bardzo dobra
Bardzo dużo jak na auto tej klasy. Większy środek niż w Audi A4, Golfie IV i V.
Dobre, ale nie fenomenalne
Wzorowo
Według mnie bardzo dobra. Daję 4kę ze względu na drobne usterki po wypadku. Myślę, że auto bez takiej przygody byłoby niemal idealne
Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć. Kupiłem auto używane, po "delikatnej stłuczce". Potem okazało się, że nie była ona wcale taka delikatna. Naprawa kosztowała dużo i niestety póżniej jeszcze kilka niegroźnych awarii, jako pokłosie tego zdarzenia mi się przydarzyło. Była po prostu partacko naprawiona tylko do sprzedaży. Teraz mam nadzieję, że jak na Mazdę przystało nie będzie kłopotów. Zobaczymy z czasem. Znajomy też ma Mazdę i nie wie co to serwis poza płynami, olejem i filtrami
Jak wyżej. Bardzo poważnej usterki na szczęście nie było.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZ-CD 109KM 80kW [l/100km]

6,4