Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

Wojtek2009, 14 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Mazda 3 II Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To tygryski lubia najbardziej!
Jestem z auta bardzo zadowolony.Brak mi w nim jedynie kilku gadzetow,ktore uważam za oczywiste w aucie za ta cene:klimatyzowany schowek,gniazdko 12V w bagazniku,USB,schowek w konsoli(obojetnie gdzie,w mazdzie go nie ma).Sprawe ratuje schowek w podlokietniku i zlacze AUX.Nie mam co zrobic z drobnymi jadac autostrada,drobiazg-a denerwuje.
Silnik ma jak widac powyzej 1,6 i jest najslabszą jednostką oferowaną w tym aucie. Pomimo niewielkich rozmiarow sprawdza sie bardzo dobrze w tym aucie i to nawet zaladowanym.W trasy najczesciej wyruszam z 2-3 osobami i pelnym bagaznikiem.Naturalnie przy wyprzedzaniu trzeba redukowac ale to sama przyjemnosc.Silnik cichy i bardzo \"wyrozumialy\" na bledy innych.
Jedna z najwiekszych zalet tego auta.Przyjemny skok,bardzo precyzyjna,doskonale dopasowana do silnika.Miejsce umiejscowienia idealne (mam 176cm wzrostu).Razem z Zona nie mozemy wyjsc z podziwu. Do tego dochodzi piekne wykonanie.Przyjemna w dotyku skora i ladne zakonczenie dzwigni.
Kolejny ogromny plus!Auto daje mi taki margines bezpieczenstwa o ktorym nie marzylem.Naturalnie maja tez znaczenie opony(letnie TOYA 205/50 R17, zimowe Michelin Alpin 195/65 R15).Auto przyjemnie sprezyste,ladnie wybiera nierownosci,nie buja sie,nie ma przechylow na zakretach.Pokonywanie zakretow to czysta frajda.ESP dziala z malym opoznieniem wiec wiesz kiedy przegniesz (zapala sie tez kontrolka).
Widocznosc dobra ale nie ma sie nad czym rozpisywac.Przednie slupki czasem zaslaniaja samochody na drodze poprzecznej ale wystarczy maly ruch glowa aby sprawdzic sytuacje (w poprzednich autach mialem podobnie).Duze lusterka boczne,wsteczne sciemniane elektronicznie,tylna szyba wystarczajaco duza.Jest dobrze.
Auto ma ogromna ilosc przyciskow i mozliwosci ustawien.Do tego jeszcze gada! Niestety producent nie przewidzial jezyka polskiego.Auta uczylem sie dwa tygodnie i teraz moge powiedziec ze japonczycy poukladali wszystko z glowa i auto jest przyjazne.Zapomniec jednak trzeba o intuicyjnej obsludze.Bez instrukcji ani rusz.
Dwustrefowa elektroniczna klima dziala cicho,szybko i skutecznie,jest latwa w obsludze. Do tego przednia szyba jest ogrzewana elektrycznie wiec o drapaniu mozna zapomniec.W mojej opinii, jak na auto segmentu C,klima doskonala (brak dodatkowych nawiewow w slupkach dla pasażerów ale to juz w D trzeba szukac).
Auto zrobione pod kierowce i pasażera po prawej stronie. Na tylnej kanapie osoby od 180cm wzrostu zaczynaja miec ciasno (malo miejsca na nogi).Jednak do tego wzrostu jest przyjemnie,a auto oferuje rozkladany podlokietnik co poprawia komfort podrozy. Zadbano też o kieszen na gazety w przednich siedzeniach i uchwyty na napoje (przód i tył).Schowki w tylnych drzwiach małe.
Auto wyciszone wzorowo.Scisla czołówka razem z Golfem. Pod tym wzgledem auto prezentuje poziom z aut segmentu D.
Auto ma zaledwie 2 miesiące wiec o kosztach innych niż paliwo nie moge napisac. Komputer pokladowy wyliczyl mi srednie spalanie na 8,2l. Wiekszosc czasu auto spedza w miescie.
Mam auto w wersji exclusive plus i po otrzymaniu rabatu otrzymalem auto w konkurencyjnej cenie. Auto ma bardzo bogate wyposażenie i cena jest adekwatna.Jakość wykonania na najwyższym poziomie, dobre materialy.
Co ma sie psuć w 2 miesiecznym aucie? Na razie super!
Doskonała!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]