Ocena kierowcy - Mazda 3 II Hatchback

bronx, 11 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2010
Mazda 3 II Hatchback 1.6 MZR 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : To dobre auto, widzisz je i chcesz nim jeździć, bo daje frajdę z jazdy. Wzbudza emocje. Patrząc na 308 SW zbiera mnie na wymioty.
Z początku byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, auto nadal jest oryginalne i efektowne, szczególnie w kolorze lazurowym. Bardzo dobra trakcja i zachowanie na drodze stanowią nieodzowną zaletę. W ostatnim czasie wystąpiło sporo drobnych usterek, które zaczynają być irytujące. Auto użytkuje w przeważenie małżonka. Jako dojazd do pracy sprawdzi się bardzo dobrze. Nie nadaje się na dalsze, dłuższe wypady, jest zwyczajnie za małe dla 4 osobowej rodziny. Użytkowane w mieście wykazuje kolejne wady: wysokie spalanie i marnej jakości blachy/lakier. Gdybym miał wybrać ponownie bardzo mocno bym się zastanowił. W takiej cenie jest wiele propozycji konkurencji, także w segmencie większych samochodów.
Absolutnie wystarczająca moc i dynamika. Startuje na światłach tak jak trzeba. Mi osobiście bardzo podoba się dźwięk jaki wydaje. Lubi wysokie obroty. Niezawodny motor na łańcuchu. Niestety w mieście pali za dużo
Krótka, szybka, dokładna i precyzyjna. Pracuje dokładnie w każdej temperaturze zewnętrznej. Zawsze trafisz tam gdzie celujesz. Nie ma porównania do mieszadła sprzed dwóch dekad w Peugeocie 308.
Zawieszenie należy do twardych. Jest głośne. Daleko do komfortu ale dzięki temu odwdzięcza się znakomitą trakcją. Zakręty to sama przyjemność. Kilka systemów wspomagających pilnuje auta na mokrej i śliskiej nawierzchni.
Przód i na boki ok. do tyłu bardzo słabo ale można się do tego przyzwyczaić. Lusterka boczne bardzo wygodne
Jak na hatchback\'a może być ale szału nie ma. Malutkie kieszenie w drzwiach. Czasami brakuje miejsca na kilka gratów. Uchwyty na napoje ok. Kierownica idealna dla kobiet i małych dłoni.
Masakra, w okresie jesienno zimowym auto jest non stop zaparowane. Tak jakby był jakiś przeciek do wnętrza. Tylna szyba jest zaparowana zawsze. Zgłaszam do sprawdzenia przed upływem gwarancji, nie powinno tak być. Klimatyzacja automatyczna działa i po kilkunastu minutach ogarnia auto. Irytująca sprawa, w tej cenie to niedopuszczalne.
Z przodu miejsca jest wystarczająco, można spokojnie zająć wygodną pozycję za kierownicą. Fotel pasażera już taki dobry nie jest. Na dłuższej trasie pasażerowie z przodu narzekają na niewygodne trzymanie nóg w okolicy uda, moim zdaniem przyczyną jest krótkie siedzisko. Z tyłu nie jest źle, kanapa jest wygodnie pochylona, podróżuje się tam nawet poprawnie. Niestety po montażu fotelików dla dzieci miejsce znika zatrważająco szybko i robi się niewygodnie i nieprzyjemnie ciasno. Małe tylne drzwi utrudniają dostęp do drugiego rzędu.
Zawieszenie pracuje głośno. Wyraźnie słychać toczenie opon zimowych. Przy wyższych prędkościach szumi znacząco powyżej 130 km/h.
Dane w katalogu są zawsze ściemą. Liczyłem się z 10l w mieście ale obecne 11,8 to już przy silniku 1,6 przegięcie. Na trasie przy spokojnej jeździe 5,5-6l więc jest ok. Liczyłem na lepszy wynik, szczególnie w mieście.
jakość/cena - daję źle styl/cena - daję dobrze więc wynik : przeciętnie
Padło sterowanie szybami, nie działa domykanie szyb w 3 drzwiach, czasami wiesza się także i czwarta. Padł autoalarm: jeżeli w pierwszej kolejności po otwarciu auta otworzę tylną klapę i np włożę zakupy wsiadając do auta włącza się i wyje alarm. Prawa przednia wycieraczka porysowała szybę! Szkło jest fatalnej jakości, małżonka przy odśnieżaniu porysowała szybę przednią i tylną pasażera skrobaczką, którą miałem ponad 10 lat i w żadnym poprzednim aucie nie spotkałem się z takim przypadkiem. Pękł i odpadł włącznik lampki sufitowej. Na felgach pojawiły się pierwsze pryszcze! Na tylnej klapie pojawił się ciemny - rdzawy 1,5mm odprysk na lakierze i wymaga interwencji. Lakier i blacharka strasznie delikatna, na drzwiach mam już kilka parkingowych pamiątek, zbyt łatwo przyjmuje otarcia.
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]