Ocena kierowcy - Mazda 3 III Hatchback

auto-fan, 7 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Mazda 3 III Hatchback  2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Autem przejechałem dopiero 500 km i zdecydowałem się na nie mimo negatywnej opinii jaką miałem po obejrzeniu testu-video.Poza zaskakująco niskim spalaniem przy taki niewielkim przebiegu(Jeżdżę przeważnie na tempomacie,jedynym jak dotąd rozczarowaniem jest kiepskiej jakości stereo,które mam wrażenie gra gorzej niż w Yarisie,z którego przesiadłem się na Mazdę.Dobrym wyborem było pozostanie przy felgach 16", bo dzięki temu komfort jazdy jest wyraźnie lepszy.Za swoje auto zapłaciłem 90.041 zł ,co nie jest kwotą małą,ale samochód,którym się jeździ powinien się też podobać właścicielowi.
Najpiękniejszy kompakt za te pieniądze,jeśli mówimy o nowych samochodach.
niewiarygodnie niskie spalanie,szczególnie jeśli się jeździ na tempomacie i słucha zaleceń komputera.
Delikatnie haczy na 5 i 6 ,moim zdaniem wyrobi się w miarę użytkowania,bo już jest lepiej.
Dobrze wybiera nierówności. Na felgach 16 przyjemny komfort jazdy.
W środku cicho,widoczność jak to w hatchback-u.Ładne i estetyczne spasowanie elementów kabiny.
w dwóch miejscach delikatnie marszcząca się tapicerka na siedzisku pasażera,może się wyrobi jak kogoś przewiozę.
Klimatyzacja doskonała,po testowaniu w upale, siedzę w domu na zwolnieniu lekarskim.
Po poprzednim aucie rewelacja,wygrywa z Fordem Focusem,Toyota Corollą,czy VW Golfem.
Jak się przejadę autostradę,to może będę miał jakieś uwagi.Przy prędkościach do 100 km/h nie mam zastrzeżeń.
Przy taki apetycie na paliwo wygląda zachęcająco.
90.000 złotych to nie mało.Auto jest piękne i jeśli się chce mieć kompakta z wolnossącą benzyną to wielkiego wyboru nie ma.
Przyjdzie jeszcze na to czas.Póki co nie działa druga karta pamięci od alarmu.
Obawiam się rdzy,dlatego zimą będę do pracy jeździł taksówką. (żartuję)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SKYACTIV-G 120KM 88kW [l/100km]

Mazda 3 III Hatchback