Ocena kierowcy - Mazda 323 V F

metha1@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 i V6 24V 144KM 106kW
Rok produkcji 1997
Mazda 323 V F 2.0 i V6 24V 144KM 106kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Piękny gang widlastej szóstki !!! Elastyczny i na wysokich obrotach bardzo dynamiczny. Po 4 tyś rpm. otwiera się pierwszy WRIS...... ;)
Świetne autko dla małej rodzinki i tatusia, który lubi dynamiczną jazdę ;) Polecił bym każdemu to autko lecz przed zakupem pilnie sprawdzić kilka newralgicznych punktów, które może ukryć kiepski kierowca(sprzedawca), który nie zna się na eksploatacji.
Tutaj same plusy. Kultura pracy wyśmienita. Jest to silnik 6-cio cylindrowy w układzie V, więc elastyczność jest na najwyższym poziomie :)
Nie mam nic do zarzucenia. Każdy bieg wchodzi z precyzją :)
Zawieszenie w 323f 2.0 V6/ GT jest doskonale dobrane. Nie jest za sztywno ani za miękko. Na zakrętach trzyma się drogi bez zbędnego bujania. Hamulce z przodu i z tyłu są tarczowe, więc wiadomo, ze musi hamować. Dodatkowo rozpórka kielichów i rozpórka pod silnikiem trzyma autko sztywno na drodze.
Jedynie można się przyczepić do widoczności z tyłu zwłaszcza jak jest spojler. Mi to nie przeszkadza.
Jest jedna rzecz, do której mogę się przyczepić: Zbyt mała odległość między pedałami sprzęgła i gazu.
Po prostu doskonałe ;)
Osobiście nie jestem pasażerem... mam wszystko w zasięgu rąk. Pasażerowie, jak na takie małe autko mieszczą się z tyłu i nie narzekają ;)
Jedynie co mi przeszkadza przy prędkościach powyżej 140km/h to szum wiatru. Powodem są drzwi bez ramek.
Zużycie paliwa jak na taki silniczek jest w sam raz. Jedynie ceny części oryginalnych są dość wysokie.
Kwestia trafienia w dobry egzemplarz.Trafisz dobrze w autko to nawet cenę można dać wygórowaną, a Mazda 323f 2.0 V6 / GT odwdzięczy Ci się niezawodnością i pięknym brzmieniem silnika.
Tylko eksploatacja :)
Poważnych usterek brak. Chyba,ze sam na nie zapracujesz ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i V6 24V 144KM 106kW [l/100km]

8,6