Konkurs gokartowy - tydzień 3

Mazda 6 I 2.0 MZR-CD 136KM 2002-2008 - Oceń swoje auto

Oceny Mazda 6 I 2.0 MZR-CD 136KM 2002-2008

3% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 22.08.2011 20:27:08 przez

dla mnie samochód rewelacja jak na konstrukcje tak stara ... wygląd 6 te światła i przestrzeń w środku rewelacja :).. w silnikach diesla trzeba pamiętać tylko o dwóch rzeczach...po pierwsze jeździć tylko i wyłącznie na oleju ELF syntetyk pełny ... już pisze dlaczego..znam paru kumpli ktorzy tak samo jak jak kupili 6 w dieslu.. nie jezdzili na elfie ja gdzies tam wyczytlaem ze pasuje mu ten olej jak talala.. i co sie okazalo .. w misce olejowej ..smog olej zainstalowali japonczycy dodatkowa krate taka siateczke .. sam widzielm bo sparwdzalem jak to wyglada u mnie w samochodzi .. moza powiedziec ze sam to robilem.. i u mnie przy elfie wyglodalo rewelacyjnie sczysciotko ... bez zadnych marasow.... i przyjaciol nie tka kolorowo a jeden przez zapchanie tej siateczki ... zostal zablokowany obieg oleju.. co doprowadzilo do remontu silnika :) dopbry mechnick z milosci uratowal i dal madzi drugie zycie... konczac na elfie hehe nie wymienialem oleju przez ponad 20 tys .. mechanik byl pewny ze ta krate bede mial zawalana cala .. zakazywal nawet jezdzic a tu mila niespodzianka :) takze ELF i nic wiecej a druga sprawa.. uszczelki pod wstryskiwaczami.. przepalaja sie spada cisnienie w silniku i pod pokrywa jeden olej i smrod. sprawdzic to mozna w latwy sposob wystarczy odkrecic przy wlaczonym silniku wlez olejowy jesli bucha jak z traktora to znaczy ze jakas uszczelka jest juz przepalona.. podejrze4wam ze w pozniejszej fazie przepalenia moze dosc do poweazniejszych usterek . .. blad japonczykow ...ktory teraz juz jest zweryfikowany..i w mazdzie w serwisie za 80 zl mozna kupic komplet juz odpowiednich uszczelek ... po wymianie wszyskto gra i buczy.. swoaj droga .. teraz sam bym to nawet zrobil tylko odpowiednia ilosc kluczy silikon i gotowe :) minus jeden wielki ..Fordowska blacha.. a i warto zainwestowac w jakis delikatny doppalacz typu power pack.. 20 - 30 km wiecej a pali mniej jakby nie bylo autko wazy 1600 - kombi

dodano 28.08.2012 19:00:53 przez

witam. magde posiadam 4 lata. ogolnie dobre auto. swietnie sie prowadzi, bardzo bogate wyposarzenie, fajny sprzet grajacy.co do usterkowosci nie jest zle, jezli kupi sie nie walone auto,to na wysokim poziomie. ja swoja kupilem przy przebiegu 178tys. przy 219tys wymienilem rozrzad + pompa wody (oryginal 1800zl). standardowo co 10tys wymiana oleju i filtrow. wmienione tarcze plus klocki.przy przebiegu 236tys padl wtryskiwacz, regeneracja 700zl oraz zaczelo byc slychac sprzeglo. zostalo wymienione od razu z dwumasem (regenerowanym + nowe sprzeglo. nie ma sie co dziwic przy takim przebiegu na oryginalnych czesciach jeszcze. koszt 2tys w. poza tym auto bezawaryjne. jedyny problem to szybko lecace nadkola. u mnie problem wystapil jeszcze z xenonami,problemy z wlaczaniem, awaryjne startery zespolone wewnatrz lapm oraz przetwornica. po wymianie na nowe zaplonniki i przetwornice narazie problem zniknal. jezeli komus bardzo nie zalezy na xenonach proponuje zwykle lampy. zaoszczedzi zdrowia i czasu. auto wrazliwe na jakosc paliwa, trzeba lac dobre paliwo i systematycznie czyscic smok bo zapchanie moze spowodowac powazna awaria silnika. tym ktorym dymi mazda podczas przyspieszania lub bierze olej proponuje wymienic podkladki pod wtryskami, problemy te ustepuja. jak na 4 lata urzytkowanie i przebieg usterki te nie wplynely negatywnie na zdanie o tym modelu. napewno trzeba dbac. mysle ze diesle konkurencji wypadaja gorzej. brak problemow z elektronika.jeszcze nigdy mnie nie zawiodla.na srednim poziomie jest wyciszenie ale to podobno standard w tym modelu. ogolnie ciekawe i godne polecenia auto.oryginalne czesci drozsze niz konkurencja, ale mało co sie psuje.cos za cos.

dodano 20.03.2012 21:32:37 przez

Znajomy wlasciciel warsztatu samochodowego ostrzegal przed japonskimi silnikami diesla i mial racje. Od momentu kupna wymienilem akumulator, alternator, rozrusznik no i teraz to juz przesadzila moja japonka bo dwumasowe kolo zamachowe zaczelo klekotac, sprzeglo odmawia posluszenstwa i skrzynia zaczyna zgrzytac. Za wartosc tych czesci moge sobie kupic drugi samochod. Dodam, ze auto regularnie serwisowane i naprawde ostroznie tym jezdze bo sporo kosztowala. Blacharka i podwozie w oplakanym stanie. Rdza sie sypie jak lupiez. Co roku konserwuje i dalej rdza. Nie wiem...moze trafilem na wadliwy egzemplarz ale unikam tego z daleka na przyszlosc. Mazda podupadla na marce, co nie wymieniam to ma nalepke mitsubishi, czyli w gruncie rzeczy francuski szmelc

dodano 24.11.2009 06:15:09 przez

Samochód kupiłem w Niemczech w Bawarii. Z ogłoszenia z internetu, bezwypadkowy, z komisu. Z pełną historią serwisową, książką, rachunkami, od I właściciela (komis był pośrednikiem), z wymienionym rozrządem, olejem i filtrami (wszystko potwierdzone przez serwis, byłem osobiście). Półskóra, ksenony, dwa komplety felg aluminiowych, opony lato/zima, świetnie utrzymany na zewnątrz, a jeszcze lepiej w środku. Ogólnie rodzynek i do tego zjechał mi z ceny, bo zrezygnowałem z gwarancji 36 miesięcznej (w Polsce nie przyda się, bo nie daje serwis, a komis) czyli samochód przygodowany był na handel dla Niemca, a nie Polaka. Nie zamienił bym się na żadnego Golfa, Audi czy Passata, nawet dwa lata młodszego bez dopłaty. Japończyk to japończyk i tyle:)

dodano 16.11.2007 18:49:34 przez

wygląd ponadczasowy, zwraca uwagę innych, nie jest ich jeszcze tak dużo na ulicach auto komfortowe, dobrze wyposażone, wszystko na swoim miejscu, ergonomia na 5, silnik pracuje bez zarzutu, spalanie w normie, elastyczny, auto dobrze sie prowadzi, pewnie trzyma się drogi, w swojej klasie biorąc pod uwagę cene, niezawodność, wyposażenie komfort i wygląd nie ma sobie równych taka jest moja opinia a jeździłem już fordem mondeo z 2003 r. oraz toyotą avensis z 2003 r. to auto warto sprawdzić dla samego siebie aby mieć pewność, że się go chce lub nie. wiem, że następna będzie mazda pod warunkiem, że nadal będzie robiona w japonii. jest różnica w stosunku do aut składanych w europie jat np. toyota. lepszy może być tylko leksus.

dodano 21.08.2009 16:04:35 przez

Dokonałem zakupu mazdy bardzo świadomie po lekturze wielu ocen właścicieli. Od pierwszych kilometrów za sterami jestem bardzo zadowolony z auta. Samochód spełnia wszelkie moje wymagania - świetne osiągi, relatywnie niskie spalanie, wystarczająca przestrzeń dająca poczucie komfortu, wyposażenie (skóra, ksenony, bose, bluetooth i in.) dające poczucie luksusu i indywidualności, ponadczasowa sylwetka (mimo, że to kombi ja jako młody tatuś nie czuję sie w nim skapciale), pomysłowy patent składania kanapy. O silnik diesla trzeba dbać ale odwdzięcza się nienaganną pracą. Polecam każdemu, kto chce choć trochę wyróżnić się z tłumu i zaznać japońskiej niezawodności.

dodano 06.08.2007 22:39:34 przez

Czolowe, niezalezne serwisy motoryzacyjne nie na darmo wybieraja go jako jeden z najlepszych samochodow w swojej klasie od wielu lat: wg brytyjskiego Top Gear Mazda 6 jest w 3 najlepszych w segmencie; najwiekszy serwis samochodowy w stanach Edmunds po raz kolejny w 2007 roku wybral 6 najlepszym samochodem w klasie. Ja tylko sie pod tym podpisuje obiema rekami... :-))))))))) Acha, mimo ze to kombi wyglada na maly, elegancki samochod a w rzeczywistosci ma przestrzen ladunkowa wieksza niz Ford Mondeo, ktory wyglada jak pudlo doczepione do sedana ;-)

dodano 15.07.2010 16:34:48 przez

Jeżeli będę kupować kolejne auto to będzie to tylko MAZDA...może piękną CX9??znakomite auto które spełnia moje oczekiwania.Polecam nie oszczędzać przy zakupie i kupować dobrze wyposażone....ja niestety nie miałem BOSE podgrzewanych foteli itp. mój wkład w auto wystarczył jednak aby to naprawić-następnym razem kupię Full version.Poza tym nie jest tak popularne wśród złodziei jak VW czy AUDI(ukradli mi kiedyś VW Borę i jak rozmawiałem ze znajomym-nie sprawiło im to wielu problemów)z Mazdą jest inaczej...POLECAM

dodano 12.07.2009 17:36:37 przez

Moim zdaniem Mazda 6 Exclusive to fantastyczne auto, imponuje właściwie wszystkim: wyglądem, bezpieczeństwem, dynamiką, właściwościami jezdnymi, wyposażeniem oraz soczystym audio Bose. Wszystko na naprawdę wysokim poziomie. Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na pojawiającą się rdzę - jest to jednak problem większości nowych aut... Problemem jest brak map do nawigacji na Polskę. Mazda i Navteq jak na razie nie dogadały się w sprawie wydania map na modele przez face liftingiem.

dodano 15.02.2007 10:36:22 przez

Auto przemyślane i dopracowane w szczegółach. W niczym (poza przestronnością) się nie wyróżnia szczególnie od konkurencji, ale też nie ma słabych punktów. Dużym plusem jest ładny ponadczasowy kształt. Jakość materiałów bardzo dobra. Obsługa intuicyjna, żadnych dziwactw. Bardzo dobrze się prowadzi. Nie chce się z niej wysiąść. Wyjątkowo udane auto. System składania tylnych foteli jest rewelacyjny.NIEZAWODNOSC TO DUZY PLUS takich aut nasi sasiedzi juz nie robia!!

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 500 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Mazda 6, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mazda 6

Przeczytaj o Mazda 6

Mazda 6 Sport Kombi 2.0 SkyActiv-G - dynamiczna i praktyczna
Mazda 6 Sport Kombi 2.0 SkyActiv-G - dynamiczna i praktyczna Stateczny sedan czy bardziej ekspresyjne kombi? Wielu kierowców stoi przed takim dylematem. Mazda postanowiła ułatwić im podjęcie decyzji. "Szóstka" w wersji Sport Kombi kosztuje tyle samo, co limuzyna. Wygląda świetnie, jednak pasażerom drugiego rzędu oferuje nieco mniejszą przestrzeń.

Mazda 6 - zobacz filmy

Mazda 6 - 3 zalety i 3 wady
Mazda 6 - 3 zalety i 3 wady

W dzisiejszym odcinku prezentujemy jedno z najładniejszych aut, które wjadą do polskich salonów w 2013 roku. Mazda 6 2,2 SKYACTIV-D 175 KM i-ELOOP sedan. Zapraszamy do oglądania relacji ze znalezionych przez nas zalet i wad tego auta.

Zobacz test na AutoCentrum.pl - http://www.autocentrum.pl/testy/mazda-6-szybsza-lepsza-piekniejsza/

Mazda 6 2.5 192 KM - acceleration 0-100 km/h
Mazda 6 2.5 192 KM - acceleration 0-100 km/h Po kilku miesiącach wróciliśmy do Mazdy 6 2.5 192 KM SKYACTIVE-G I-ELOOP i przetestowaliśmy przyspieszenie za pomocą DriftBoxa.
Mazda 6 Kombi 2.0 165 KM - acceleration 0-100 km/h
Mazda 6 Kombi 2.0 165 KM - acceleration 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia Mazdy 6 z nadwoziem Kombi z silnikiem 2.0 SKYACTIVE-G I-ELOOP o mocy 165 KM.

Mazda 6 I 2.0 MZR-CD 136KM 2002-2008 153