Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback Facelifting

Jacek, 11 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Mazda 6 II Hatchback Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak to naprawde dobry silnik i zawieszenie !!!
Auto bardzo dobre - dla mnie najlepsze z dotychczasowych - 1 Fiat a potem same wspaniałe toyoty(6 pokonała moją ukochaną Corolę 1,8 D z 1988r - choć może na razie za wcześnie na takie opinie?)
Tak naprawdę to 4,5 - cichy, zbiera się nieźle, naprawdę silny, gdyby nie to że powyżej 2,5 tys zaczyna trochę łoić ropy to ma ochotę na duże prędkości
Jest bardzo wygodna jak sie do niej przyzwyczaisz, biegi wchodzą pewnie- czasem pojawia sie problem przy redukcjach z 3 na 2 i odwrotnie ale poo miesiącu sie o tym zapomina, Troche niezestrojona dla prędkosci 60km/h - do 3biegu pasuje ale obroty 2- 2,3 i juz troche pali a na 4biegu 1,4- 1,5 a to troche za mało elastycznie
Tu jest ekstra! Tylko zimą na sliskim to cały czas nie wiem czy systemy działaja czy ja umiem wychodzić z nadsterowności na którą często ma ochotę?
Przód- po miesiącu idzie sie przyzwyczaić,że masz z przodu kawał lakierowanego zderzaka który \"lubi sie przytulać do ograniczników w pietrowych parkingach (oj jak to boli), boki ok!, z tyłu raczej czujniki.
Dla mnie ok! Wszystko pod ręka, obsługa naprawdę intuicyjna zwłaszcza na kierownicy i drzwiach.
Bardzo fajny system ogrzewania przedniej szyby - to niestety nie jest fordowskie ogrzewanie elektryczne ale po 3 -5 minutach w zależnosci od mrozu mozna jechać
Ja i moja rodzina nie narzekamy - kurs do Chorwacji i z poworotem w bardzo wygodnych warunkach.
Tu też 4,5 . Pamietajmy ,że to diesel - w kabinie czasem to słychać, podwozie na poprzeczkach i dziurach też ale w porównaniu do konkurecji w dieslu to naprawdę extra. Panowie na stacjach na \"słuch\" chcą lać benzynę
Nooo... Takich extra wyników jak moi poprzednicy to nie mam - Uczciwie -jazda eco- pomiedzy 50 a 70 w mieście 6,3 l na trasie 4,5-5,3, jazda z pazurem pomiedzy 90 a 120 miasto - 8 w trasie 7. a autostrada 140 - 200 to już 8,2- 9 Moja średnia to niestety 7,2.
Tu mała łyzka dziegciu! Jest troche za droga - moja wersja Exclusiv Plus powinna byc 10-20 tys tańsza ( cholerna akcyza aut z Japonii) ale inne marki też walą w nasz portfel. Wydając dla mnie taką sumę miałem apetyt na jeszcze wyższą jakość ale i tak jest całkiem dobrze( mam nadzieje ,że wynagrodzi to jakością).
No tu nie mam całe szczęscie o czym pisać poza szybko rysujacym sie lakierze - może tej mój brąz mika jest jakiś miękki? i b. szybko zużywającymi sie klockami z przodu - 22 tys i juz?!
Nic, zero i aby tak dalej.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 MZR-CD 163KM 120kW [l/100km]

6,1