Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne
Byłoby doskonale gdy silnik miał lepszą dynamikę i mniejsze spalanie paliwa. Mając 140 KM pod maską czasem mam wrażenie, że tych koni wcale tam nie ma.
Silnik jak na diesla bardzo cichy, słyszalny we wnętrzu auta dopiero ok. 150 km/h. Niestety na biegu jałowym zdarza się, że faluje (co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca w silniku diesla) - w Fordzie tego nie było. Bardzo mała dynamika na 5 i 6 biegu poniżej 2000 obrotów, potem też nie lepiej. Szybkie wyprzedzanie tylko na biegach 3 i 4. Poprzednia wersja Mazdy 6 ma lepszy silnik diesla pod względem osiągów.
Bez uwag, wszystkie biegi wchodzą bardzo precyzyjnie.
Bałem się, że będzie gorzej jak w Mondeo ale spotkała mnie miła niespodzianka - smochód jedzie jak po szynach. Moja wersja ma 18 calowe koła ale o dziwo jest duży komfort (jak na taki rozmiar kola)
Czujniki z przodu i tyłu sprawiaja, że nie ma problemu z parkowaniem.
Wszystko na miejscu.
Bardzo dobra dwustrefowa klimatyzacja.
nie gorzej jak w moim poprzednim samochodzie - czyli doskonale.
hałas silnika słyszalny dopiero ok. 150 km/h
I tutaj pięta Achillesowa Mazdy. Najniższy wynik jaki udało mi się osiągnąć to 6,5 l/100 przy podróży nocą z prędkością niższą niż 110 km/h. Teraz po przejechaniu 10000 km w 2 miesiące komputer pokazuje średnie spalanie 7,9 l/100 - czyli moim zdaniem za dużo.
Za 105 000,00 zł kupiłem nowe kompletnie wyposażone auto - wersja TOP z Niemiec - czyli moim zdaniem cena super..... no i podobno to "japoński Mercedes".
Brak uwag poza wcześniej wspomnianym falowaniem na biegu jałowym - komputer nie pokazuje błędów i serwis rozklada ręce - twierdząc, że ten typ widocznie tak ma.
jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]