Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi

Silnik 2.0 MZR 147KM 108kW
Rok produkcji 2008
Mazda 6 II Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt
Co mnie skłoniło do zakupu: sportowy charkter silnika i zawieszenia, ciekawa stylistyka nadwozia, legendarna niezawodność, dobre wyposażenie, cena do 50.000zł. Wersja Exclusive Sport koła 17 i podwójny wydech. Kupiłem w niemieckim salonie - bo w polsce same diesle, jako auto trzy letnie z przebiegiem 70t.km. Po roku stwierdzam: satysfakcjonuje mnie w 100%. O usterkach trudno mówić bo jest jeszcze w miarę młody. Zużycie paliwa wg mnie jest bez zastrzeżeń - 9L średnio miasto/trasa to przyzwoity wynik. Osiągi wystarczające w 100%. Komfort podróży i jakość wykonania wnętrza jest bardzo dobra, pomimo wieku wnętrze wygląda jak nowe. Przkład: w VW Pasacie kolegi przy tym przebegu plastyki się łuszczą i wygladają jakby miały 300tys.km. Przestrzeń zachwyca każdego kto w nim zasiądzie. A frajda z jazdy jest ogromna. Jest mi bardzo żal tych co kupują Diesle, nie czytają instrukcji, oszczędzają na paliwie, rozwalają silniki i się dziwią, że gwarancja tego nie obejmuje. Ale z drugiej strony rozumem też podejscie do formuły auto służbowe - to przecież nie moje i nie muszę o niego dbać - firma zapłaci za moją głupotę, i można w niego lać każde g..... Ja od roku leję dobre paliwo tzn. dobre stacje i co drugie tankowanie to Verva czy Ultimate. Do Pana co jest zawiedziony: Chłopie masz 100tysięcy i kupujesz diesla to chyba naprawdę w motoryzacją masz tyle wspólnego co ja z planetą mars. Naprawdę przestaję rozumieć zakupy nowoczesnych Diesli ciągłe narzekania na pęknięte głowice, zapychajace się DPF, psującymi się turbinami i ciągłymi problemami z wtryskami, mam benzynę i mam to wszystko gdzieś ...:) Dbam o sprzęgło i leję dobrą benzynę i śmigam bez stresu gdzie popadnie. DLA MNIE AUTO WZOROWE + + POLECAM + + Ocena MAX+++
cicho i bezszelestnie od samego dołu ciągnie równo - przestaję rozumieć ludzi którzy kupują diesle.
bez zgrzytów zestroona równa - auto rusza bez gazu więc pewnie amator szybko spali sprzęgło.
PRZYKLEJONA do drogi, każdy zakręt z wielką frajdą, do uzytku na codzień to może nawet na miasto trochę za twardy.
daję ocene maksa bo w aucie czuję się jak w bolidzie ale lusterka mogły by być większe, mają one ładny kształt więc coś za coś.
Wszystko jasne i czytelne, bez zastanawiania się co do czego służy i gdzie jest, z małym minusem za wskaźnik komputera, trochę upierdliwa obsługa wskazan zużycia paliwa. No i może trochę za czerwono ale to w końcu wersja Exclusive Sport.
Absolutnie bez zastrzeżeń
Z przodu dobrze - porównywalnie jak w tej klasie za to z tyłu SZOK - miejsca dwa razy więcej niż się spodziewalem, tylna kanapa wygodna i miejsca na nogi jak w s-klasie
Auto prawie doskonale gdyby nie ten parametr, nadal mazda musi pracować nad wyciszeniem - ale to standard w japońcach.
To pytanie nie pasuje do tego modelu - kupiłem go aby pośmigać fajnym autem więc nie myślalem o ekonomiczności ale i tak zużycie paliwa średnio 9L miasto/trasa nie jest szokiem na stacji.
Całokształt - DOSKONALE!!
nic, nic, nic