Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi

looki, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Kombi 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przyjemność jazdy.
Ogólnie żadnych problemów nigdy z autem. Samochód wygodny o niebanalnej lini nadwozia. Ma wszystko czego potrzebuje kierowca bez zapedów rajdowych. Miałem Mazdę w opcji exclusive i naprawde jestem zadowolony z tego co oferowała. Małe mankamenty to minimalnie zauwazalna słaba jakość wykonania i spasowania materiałów...a przede wszystkim kiepska karoseria. Pojeździłem 3,5 roku. W tym czasie absolutnie nic się nie wydarzyło na niekorzyść. Osławiony filtr DPF nie szwankował nigdy chociaz dużo jeździłem po mieście. Jednak trzeba cały czas obserwować poziom oleju na bagnecie i to jest wkurzające...że auto bardziej nadaje się do jazdy w trasie niż w mieście. No ale dpfy dają w kość nie tylko w Mazdach.
Tylko dobrze. Troszke za dużo wyczuwalna turbo dziura i z biegiem czasu zaczęło troche brakować mocy. Ale ogólnie przyspieszenie naprawde fajne. Zero problemów z energicznym wyprzedzaniem.
Nie porywa ale i specjalnie nie przeszkadza.
Bardzo dobra trakcja. Autem jedzie się pewnie i stabilnie.
Wygodny samochód. Chociaż miewałem problem z odpowiednim ustawieniem fotela kierowcy. Widoczność bardzo dobra. Duże lusterka boczne bardzo ułatwiaja...czujniki cofania działają super.
Wszystko na miejscu. Dobrze działająca zmieniarka 6 płyt. Może wyświetlacz info mogłby mieć większy zakres. Sterowanie z kierownicy bardzo łatwe.
Miejsca sporo.
Pali nie dużo jak na swoje osiągi, komp pokazuje 7,5 w jeździe mieszanej...ale naprawde jest troszke więcej. W trasie mozna zejść do ok. 6...ale tym autem tak się nie jeździ.
Słaby serwis. Auto w tym wyposażeniu nie było tanie.
padły spryskiwacze reflektorów. Na karoserii zaczątki rdzy po odpryskach przy 3-letnim samochodzie!
wszystko OK, tylko eksploatacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]

7,1