Ocena kierowcy - Mazda 6 II Sedan Facelifting

zawiedziony, 11 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Rok produkcji 2010
Mazda 6 II Sedan Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Po 20 tys wymiana gwarancyjna tarcz hamulcowych przednich bo się wykrzywiły
Silnik : Rozbebeszony cały silnik przy 80 tys bo znikał płyn z chłodnicy
Samochód służy mi jako służbowy. Wybór padł po przeczytaniu wielu opinii i porównaniu z innymi markami. Mazda \"wygrała\" z Hondą Accord; Fordem Mondeo i Oplem Insignia. W chwili obecnej wybrałbym na 100 % inaczej. Po 20 tys przy hamowaniu zaczęło mi telepać kierownicą - okazało się że tarcze hamulcowe się zwichrowały i trzeba je wymienić ( na szczęście gwarancyjnie) . W chwili obecnej przy 80 tys okazało się że autko nabrało apetytu na płyn chłodzący i zaczęło \"łykać\" ok 1l na każe 1000km - skutek stoi w serwisie z rozbebeszonym silnikiem ; głowica na teście szczelności - szkoda gadać i już boję się co będzie po przekroczeniu 100tys i pożegnaniu się z gwarancją :(. Jeszcze jedna ważna kwestia - przy zakupie nie zwracałem uwagi na obowiązki gwaranta (bo przecież to Japończyk z niezawodną opinią hehe)- teraz wiem jak jest to ważna kwestia !!! Po diagnozie w serwisie że auto musi zostać zostałem postawiony przed faktem - kliencie martw się sam bo Mazda Poland nie poczuwa się przecież do tego aby Ci pomóc; kupiłeś autko za ponad 100 tysi które się wali - wracaj do domu okazj (nawet Fiat ma dużo lepszy program gwarancyjny). Sugeruję - jeśli tylko coś się dzieje a macie ubezpieczenie z odpowiednią opcją - zatrzymać samochód chociażby 100 m przed autoryzowanym serwisem i dzwonić po holownik i auto zastępcze bo w Mazdzie Poland na taki \"luksus\" liczyć raczej nie można. Sumując - początek użytkowania - zachwyt który niestety w chwili obecnej przechodzi w zażenowanie. Może mam tylko pecha ale dlaczego w tym wypadku.
Porażka; przy przbiegu 80 tys samochód ma ściąganą głowicę bo \"łyka\" 1l płynu chłodzącego na 1000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 MZR-CD 163KM 120kW [l/100km]

6,3