Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback

Rok produkcji 2009
Mazda 6 II Hatchback 2.0 MZR-CD 140KM 103kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Mogę śmiało polecić
Inne : Dpf
Kupiłem to auto przy przebiegu 70 tyś a ja przejechałem nim 170 tyś i w sumie nie mogę powiedzieć o nim nic złego Wymieniałem tylko hamulce w tym tarcze i rozrząd a jedyny problem jaki miałem do tej pory to DPF (wyciąłem przy 230 tyś) pomimo dziennych tras po 120km. Auto jest też wykorzystywane na dalekich trasach liczonych w 1000 km. A nie wiem czemu nie piszecie, że model ten ma problem z ładowaniem a przyczyna leży w słabym styku masy - serwisy usuwają to od ręki.
Brak uwag albo inaczej nic czego nie spotkamy w innych autach. 140 KM daje tyle mocy że można się już troszkę ucieszyć.
Do tej pory nie miałem żadnych problemów i z doświadczenia nie widzę specjalnej różnicy między Insignią i Passatem
Auto prowadzi się bardzo przyjemnie. Natomiast Mazda 6 II generacji ma dość duży prześwit co trzeba zaliczyć na plus ale przez to ma tendencję do wynoszenia na zakrętach - odczuwalne przy większych prędkościach.
Komfort hmmm fotel z masażem - brak ale jadę 10 godzin i robię przerwę gdy jestem do tego zmuszony. Myślę, że z czystym sumieniem mogę powiedzieć da się podróżować.
Jak na Japońca - auto dla małych ludzi - bardzo dobra zdecydowanie lepiej niż Avensis ale Passat trzeba przyznać lepiej.
Spoko - jak w każdym aucie trzeba wymieniać filtry.
Jest to dość duże auto miejsca jest wystarczająco chyba, że masz 2,0m wzrostu lub więcej to może być problem.
No niestety silnik słychać. co do kół to całkiem nieźle oczywiście trzeba zwrócić uwagę na opony - to ma znaczenie.
Z DPF palił średnio 6,2 - 6,3 po wycięciu pali 5,9 - 6,0 całkiem nieźle.
Korzystny
DPF wpisuje to jako drobne bo nie zatrzymało auta w trasie - spokojnie zjechałem do warsztatu.
Nie chcę zapeszyć ale nie miałem usterki żeby auto stanęło w trasie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 140KM 103kW [l/100km]

6,1