Ocena kierowcy - Mazda 626 V Hatchback

lestat11@autograf.pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 TD 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mazda 626 V Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : niskie spalanie przy jezdzie z glowa
Układ elektryczny : problemy z lektonika
bylem wlascicielem tej mazdy przez 2lata, z auta jestem bardzo zadowolony, po miescie (jakim jest czestochowa-jako taki tryb miejski) udalo mi sie zejsc do 5,5l na 100km (jak:szybka zmiana biegow na wyszy, hamowanie silnikiem, przewidywanie sytuacji na drodze). niestety drugi raz bym nie kupil tego samochodu w Polsce, mialem pecha i kupilem wersje przejsciowa (japonska pompa DENSO), mialem problem tego typu ze silnik gasl (czasami nawet co 100m), bylem u 12tu mechanikow i karzdy wymyslal cos innego (wymienilem oba sterowniki, kable i wtyczki do nich, filtry, stacyjke itp),prawie nikt nie mial odpowiedniego programu zeby sie podlaczyc (przypominam ze to wersja przejsciowa), a ci co mieli mowili ze to wlasnie sterownik bo nie pokazuje zadnych bledow, z auta co do jazdy jestem zachwycony ale w naszym kraju nie ma fachowcow do japonczykow z elektronika, w serwisie mi powiedzieli ze najblizsza diagnostyka tej wersji jest w holandii:D. na zakonczenie powiem jedynie ze a koniec pojechalem do mechanika-amatora (chyba nawet komputera na oczy nie widzial), potraktowal problem ksiazkowo i znalazl przetarty przewod:) (wyjasniam: przetarty przewod dotykal do masy a spadek napiecia wylanczal sterownik odpowiedzialny za prace silnika). podsumowanie: u 12 mechanikow auto spedzilo pol roku:( ponad 20 nie podjelo sie proby:( jeden warsztat regeneracji pomp prosil mnie bym nie przyjezdzal(ach ta elektronika):(, na niepotrzebne czesci, telefony i oszustow (serwis BOSCHa byl przekonany ze to ich pompa chociaz grubym drukiem bylo wybite DENSO, co niektorzy kasowali za podpiecie pod komputer majac jedynie jak sie pozniej okazalo tylko kalkulator w biurze) wydalem ok 5000zl:( i na koniec mechanik-amator o nr 13 znalazl usterke za 150zl:)... niestety po tych przejsciach po miesiacu elektronika pompy nie wytrzymala tylu pseudo-mechanikow... i wtedy z zalem rozstalem sie z moja mazdeczka:(

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 101KM 74kW [l/100km]

5,8