Mazda CX-5 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Mazda CX-5
lista silników Mazda CX-5
Mniej

Oceny Mazda CX-5

5% lepiej niż w segmencie Male SUVy (4,17)

autodna

dodano 11.11.2013 przez

niestety muszę nieco ostudzić tą euforyczną atmosferę :( mazdę CX 5 zakupiłem równo rok temu w salonie w wersji najbogatszej SKY PASSION napęd AWD , i również jak większość z Was mdlałem na jej widok. A i dzisiaj również mdleję , niestety powód jest zgoła odmienny . Otóż przejechałem tym "cackiem" , i nie mówię tego bynajmniej złośliwie bo i auto naprawdę fajne , dobrze wyposażone świetnie się nim jeździ, przykuwa uwagę na drodze itp itd. To jakkolwiek bym na to nie spojrzał muszę powiedzieć uczciwie że dziś nie jestem już taki pewien czy aby mój wybór był słuszny. Po pierwsze spalanie - producent obiecuje średnie spalanie około 6,6 L/100 , w rzeczywistości rezultat nie do osiągnięcia ! w realu wychodzi w granicach 9,8-10,5! a więc co za tym idzie w mieście jest jeszcze gorzej około 12L/100 przy deklarowanym producenta około jak dobrze pamiętam 8,3L trsę pominę , choć tu dane wydają się być najmniej przekłamane oczywiście jeżeli będziemy poruszać się nie szybciej niż 60-70 km/h :( skrzynia biegów - posiadam manualną pomimo przejechanych 26000 km i obietnicach że się ułoży, nie pracuje idealnie 1 , 2 ,3 chodzą ciężko z wyrażnym oporem choć nie zawsze ale jednak jest to wyczuwalne i strasznie wkurzające.do tego słychać jakieś metaliczne dżwięki. 6 bieg potrafi czasami zupełnie bez powodu wyskoczyć podczas jazdy. ponadto denerwujące jest też brzęczenie w okolicach licznika , ledwie słyszalne ale jest. szczególnie przy dociskaniu i odpuszczaniu pedału przyspieszenia. Przy około 12000 km miałem wymieniany mechanizm elektryczny sterowania fotelem kierowcy , który do najcichszych nie należy , przy 20000 km UWAGA ! WYMIANA WAŁU NAPĘDOWEGO ! No i teraz szykuje się wymiana elektrycznego sterowania lusterek kierowcy i pasażera, bo niestety przestały działać :( niemożna ich regulować ani składać elektrycznie. Dodatkowo po przejechaniu owych 26000 km w stosunku 70/30 % miasto/trasa moje lusterka wyglądają jakby je ktoś wypiaskował a na moim zacnym czarnym kolorze wygląda to mniej więcej jak ser szwajcarski WSTYD MAZDA WSTYD! pozdrawiam :)

dodano 20.05.2016 przez

Już kiedyś się wpisałem ale jako zamierzający kupić CX-5 po jeździe próbnej. Użytkuje ten samochód ponad miesiąca. Auto kupiłem w dobrej cenie 116 tyś z nawigacją i kołem dojazdowym: 2300 zł !. W kolorze srebrnym ( Silver metalik - nie jest to klasyczny srebrny tylko jego odcień, brałem pod uwagę jeszcze czerwony ale żona mi go odradziła bo prawie każda mazda jest czerwona ). Auto ma ciekawe przetłoczenia karoserii i w kolorze srebrnym ładnie je eksponuje,fajne czarne plastikowe nadkola i podwójny wydech. Z dnia na dzień bryła auta coraz bardziej mi się podoba, uważam że jest to najładniejszy SUV kompaktowy na rynku. Jest to auto o dosyć prestiżowym charakterze i tak się też czuje jak nim jeżdżę.

dodano 25.03.2012 przez

Trudno ocenić ten samochód po 1000 km. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zawiedziony jeżeli chodzi o spalanie, gdyż był to jeden z ważnych elementów które brałem pod uwagę. Nie mam ciężkiej nogi i raczej jeżdżę spokojnie. Gdybym wiedział wcześniej, że ten samochód to istny smok to z pewnością bym go nie kupił. Wyciszenie tego samochodu jest wielce niedoskonałe, napęd 4X4 to moim zdaniem nieporozumienie. Jakikolwiek teren lepiej unikać z daleka. Co przy tak dużym spalaniu powoduje, że chyba ten samochód jest skazany na porażkę. Ja z pewnością drugi raz bym go nie kupił.

dodano 02.01.2016 przez

Mój pierwszy SUV. I na razie ostatni ;-) Następne auto to będzie Skoda Superb - 190km, DSG, 4x4. CX-5 to bardzo fajne auto - dobrze wyposażone, duże w środku z pojemnym bagażnikiem. A przede wszystkim wykonane w Japonii - to ma duże znaczenie, że nawet opony są "made in Japan". Jakość bardzo dobra. Używam jako auto służbowe oraz na 2-3 wyjazdy wakacyjne i sprawdza się w obu rolach bardzo dobrze. Bardzo dobre światła biksenonowe i skrętne. Mały bak - tylko 58 l! Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale WSZYSTKIE nowe SUVy mają coś z tego modelu.

dodano 15.11.2015 przez

Opinia na podstawie jazdy próbnej, po której zdecydowałem się na zakup mazdy cx5. Samochód ma ładną stylistykę.Trochę słaby wybór kolorów, zdecydowałem się na srebrny. Auto nie jest za duże ani za małe. Na tyle duże aby nie podskakiwać na każdej nierówności. Ma duży i ustawny bagażnik.Wygodna pozycja za kierownicą, bardzo wygodne fotele-długie siedziska(przeciwieństwo CRV). Dobre jakościowo materiały wewnątrz kabiny i ładny kokpit. Dobrze wyciszona kabina.

dodano 03.09.2012 przez

Jedyne co bym zmienił to obicie tkaniną podłokietników drzwiowych kierowcy i pasażera. Wolał bym miękie ale z dermy. Na czarnej tkaninie każde przeciągnięcie łokciem zostawia biały ślad. Wyczuwalna jest też lekko twarda krawędź po spodem i prognozuję po 3 latach jej przetarcie. Mam nadzieją, że to będzie jedyna rzecz do wymiany. W innych pojazdach takie wykończanie jest pod tkaniną zaokrąglone o tu Japończycy coś chyba przegapili.

dodano 28.06.2016 przez

w samochodzie za 140 tysięcy kabel przy lusterku wstecznym Japończycy owinęli taśmą izolacyjną i nie schowali go w obudowie :-) to jeden z przykładów kilku irytujących niedociągnięć. Sprawdzałem 6 też tak ma :-) Inny przykład to połączenie dobrych materiałów wykończeniowych kokpitu z twardymi plastikami (niezbyt fajnymi) miejsca łączeń niezbyt fajnie wyglądają - czasem 4 elementy łączą się "na widoku" jak puzle.

dodano 03.08.2016 przez

Auto bardzo ładne, wygodne i dobrze się prowadzi. Jednak ma jedną, leczy bardzo ważną wadę. Konstrukcja zbiornika paliwa, auto staje i na lawecie jedzie do ASO. Temat pojawił się kilka razy, kupując nowe auto oczekuje ze będę nim jeździł a wizyta w ASO związana będzie wyłącznie z kwestiami eksploatacyjnymi. Tak niestety nie jest. Pomijam kilka usterek które w trakcie wizyty zostały usunięte.

dodano 30.10.2015 przez

Brakuje kilku "smaczków" jakie ma konkurencja typu elektrycznie otwierany bagażnik, podświetlenie klamek, nowoczesnego systemu multimediów w porównaniu do innych (ale nie jest źle).. Poza tym mimo wszystko po przejażdżce konkurencyjnymi autami wsiadam do CX-a i jest to coś, że nie zamieniłbym się na inny :) wykonanie, użyte materiały, spasowanie elementów itp. na super poziomie

dodano 11.01.2013 przez

Samochód wybrałam z rozmysłem na codzienne dojazdy do pracy. Głównie w zimie. Wysoki prześwit sprawia, że nie muszę już wozić łopaty, by wyjechać z parkingu po przejeździe pługa. Z koleinami śnieżnymi radzi sobie znakomicie. Silnik benzynowy też nie jest specjalnie paliwożerny, mimo jazdy zimą na krótkich dystansach. Generalnie ten samochód spełnił moje oczekiwania.