Mazda CX-5 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Mazda CX-5
lista silników Mazda CX-5
Ukryj

Oceny Mazda CX-5

5% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 11.11.2013 przez

niestety muszę nieco ostudzić tą euforyczną atmosferę :( mazdę CX 5 zakupiłem równo rok temu w salonie w wersji najbogatszej SKY PASSION napęd AWD , i również jak większość z Was mdlałem na jej widok. A i dzisiaj również mdleję , niestety powód jest zgoła odmienny . Otóż przejechałem tym "cackiem" , i nie mówię tego bynajmniej złośliwie bo i auto naprawdę fajne , dobrze wyposażone świetnie się nim jeździ, przykuwa uwagę na drodze itp itd. To jakkolwiek bym na to nie spojrzał muszę powiedzieć uczciwie że dziś nie jestem już taki pewien czy aby mój wybór był słuszny. Po pierwsze spalanie - producent obiecuje średnie spalanie około 6,6 L/100 , w rzeczywistości rezultat nie do osiągnięcia ! w realu wychodzi w granicach 9,8-10,5! a więc co za tym idzie w mieście jest jeszcze gorzej około 12L/100 przy deklarowanym producenta około jak dobrze pamiętam 8,3L trsę pominę , choć tu dane wydają się być najmniej przekłamane oczywiście jeżeli będziemy poruszać się nie szybciej niż 60-70 km/h :( skrzynia biegów - posiadam manualną pomimo przejechanych 26000 km i obietnicach że się ułoży, nie pracuje idealnie 1 , 2 ,3 chodzą ciężko z wyrażnym oporem choć nie zawsze ale jednak jest to wyczuwalne i strasznie wkurzające.do tego słychać jakieś metaliczne dżwięki. 6 bieg potrafi czasami zupełnie bez powodu wyskoczyć podczas jazdy. ponadto denerwujące jest też brzęczenie w okolicach licznika , ledwie słyszalne ale jest. szczególnie przy dociskaniu i odpuszczaniu pedału przyspieszenia. Przy około 12000 km miałem wymieniany mechanizm elektryczny sterowania fotelem kierowcy , który do najcichszych nie należy , przy 20000 km UWAGA ! WYMIANA WAŁU NAPĘDOWEGO ! No i teraz szykuje się wymiana elektrycznego sterowania lusterek kierowcy i pasażera, bo niestety przestały działać :( niemożna ich regulować ani składać elektrycznie. Dodatkowo po przejechaniu owych 26000 km w stosunku 70/30 % miasto/trasa moje lusterka wyglądają jakby je ktoś wypiaskował a na moim zacnym czarnym kolorze wygląda to mniej więcej jak ser szwajcarski WSTYD MAZDA WSTYD! pozdrawiam :)

dodano 25.03.2012 przez

Trudno ocenić ten samochód po 1000 km. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zawiedziony jeżeli chodzi o spalanie, gdyż był to jeden z ważnych elementów które brałem pod uwagę. Nie mam ciężkiej nogi i raczej jeżdżę spokojnie. Gdybym wiedział wcześniej, że ten samochód to istny smok to z pewnością bym go nie kupił. Wyciszenie tego samochodu jest wielce niedoskonałe, napęd 4X4 to moim zdaniem nieporozumienie. Jakikolwiek teren lepiej unikać z daleka. Co przy tak dużym spalaniu powoduje, że chyba ten samochód jest skazany na porażkę. Ja z pewnością drugi raz bym go nie kupił.

dodano 03.09.2012 przez

Jedyne co bym zmienił to obicie tkaniną podłokietników drzwiowych kierowcy i pasażera. Wolał bym miękie ale z dermy. Na czarnej tkaninie każde przeciągnięcie łokciem zostawia biały ślad. Wyczuwalna jest też lekko twarda krawędź po spodem i prognozuję po 3 latach jej przetarcie. Mam nadzieją, że to będzie jedyna rzecz do wymiany. W innych pojazdach takie wykończanie jest pod tkaniną zaokrąglone o tu Japończycy coś chyba przegapili.

dodano 11.01.2013 przez

Samochód wybrałam z rozmysłem na codzienne dojazdy do pracy. Głównie w zimie. Wysoki prześwit sprawia, że nie muszę już wozić łopaty, by wyjechać z parkingu po przejeździe pługa. Z koleinami śnieżnymi radzi sobie znakomicie. Silnik benzynowy też nie jest specjalnie paliwożerny, mimo jazdy zimą na krótkich dystansach. Generalnie ten samochód spełnił moje oczekiwania.

dodano 24.11.2014 przez

Samochodem jeździ się przyjemnie. Zaskakuje komfortem prowadzenia i dynamiką. Auto idealne do miasta, gdyż powyżej 100 km/h robi się coraz głośniej. Powyżej 140 jest juz zdecydowanie za głośno. Dynamika przy prędkościach autostradowych wyraźnie spada. Średnie spalanie po 3000 km to 10l, znacznie odbiega od danych katalogowych ale ma to się zmienić po dotarciu.

dodano 15.03.2014 przez

Bardzo dobry samochód dla mniejszej i większej rodziny. Idealny dla osób cieszących się jazdą samą w sobie i lubiących minimalizm a nie gadżety. Perfekcyjnie trzymający się drogi przy większych prędkościach (brak efektu bujania; krótkie przeskoki amortyzatorów przypominają trochę jazdę samochodem o zacięciu sportowym, a nie klasycznym suv'em).

dodano 02.09.2012 przez

Mniej więcej tego trzeba oczekiwać od samochodu w 21. wieku. Szkoda jedynie, że Mazda nie była na tyle odważna, żeby od razu zaproponować napęd hybrydowy. To zabrałoby mi parę argumentów do oceny nie na 5*. Jest to bardzo nowoczesny samochód, dobrze wykonany i daje WIELE przyjemności z rozsądnej jazdy.

dodano 26.10.2014 przez

Bardzo dobre właściwości jezdne, auto świetnie trzyma się w zakrętach, a przy tym nie jest twarde. Porządny prześwit, dobre materiały i świetny, oszczędny silnik wolnossący. W porównaniu do CRV wyraźnie mniejsza przestrzeń z tyłu i grube słupki przednie trochę ograniczające widoczność.

dodano 12.04.2012 przez

auto b.przyjemne, duza frajda z jazdy, przestronne, wygodne, zanim je wybrałem jeździłem subaru foresterem i nowym XV - dobre technicznie, ale toporne, VW - nie miał samochodów testowych w śląskich salonach, jexdziłem Mercedesem B- też fajny, ale Mazda najlepsza

dodano 11.02.2015 przez

Na całokształt nie mogę narzekać, wszystko dobrze, jedynie akumulator, już drugi i jak postoi kilka dni pojawia się napis na komuterze - do serwisu. Przestałem oczywiście tam jeździć bo twierdzą że w szystko w porządku. Doładowuję go sam przez ładowarkę.