Ocena kierowcy - Mazda CX-5 I SUV

powerman sport, 11 lat temu
Silnik 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW
Rok produkcji 2012
Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 165KM 121kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Łatwość obsługi elementów wyposażenia.
Jedyne co bym zmienił to obicie tkaniną podłokietników drzwiowych kierowcy i pasażera. Wolał bym miękie ale z dermy. Na czarnej tkaninie każde przeciągnięcie łokciem zostawia biały ślad. Wyczuwalna jest też lekko twarda krawędź po spodem i prognozuję po 3 latach jej przetarcie. Mam nadzieją, że to będzie jedyna rzecz do wymiany. W innych pojazdach takie wykończanie jest pod tkaniną zaokrąglone o tu Japończycy coś chyba przegapili.
Silnik pracuje jak szwajcarski zegarek. Można na wysokich biegach jechać relatywnie wolno, przy ok.2.500 obr/min,czego nie tolerują silniki diesla. Przy tej technice jazdy występuje wrażenie słabej elastyczności, ale kto bogatemu zabroni kręcić do 4 czy 5 tys. obrotów. Idzie wtedy jak burza i tak samo pali. Wybór należy do ciebie.
Biegi wchodzą jak w masło.
Doskonała reakcja, wspomaganie itd. Doskonała amortyzacja ale bez przechyłów czy bujania auta.
Bez zarzutu- wyjątkowo dobra jak na SUV.
Na najwyższym poziomie. Intuicyjna obsługa. W poprzednim aucie po 8 latach 30% nie nauczyłem się nigdy.
Wzorowe rozwiązania.
Brak elektryki sterowania fotelami . Opis nawigacji tylko po angielsku. Ale to może zaleta,bo trzeba się podciągnąć.
Nie mam zwyczaju kręcić obrotów pow. 3500, więc dla mnie cicho jak w kościole.
Po 400 km jazdy AOW + 300 miasto +300 trasa komputer wskazuje 7,9 l/100km. Nie ścigam się jednak na ulicach i w trasie na razie max. 130km/h.Wykorzystuję jednak energię rozpędzonego pojazdu. Przy \"sportowej\" technice wyjdzie pewnie 12 l,ale z takim zacięciem lepiej kupić nie 1,5t SUV lecz coś mniejszego.Jeżdżę bez przerwy już 33 lata i powiem tak : od 7 - 14 l a spalanie w 90% zalężne od techniki jazdy. W dieslach technika nie ma aż tak dużego wpływu.
Według mnie porównywlane do Audi czy BMW tylko 30% tańsze.
Po 1000 km ?
Po 1000 km ?