Ocena kierowcy - Mazda MPV I

krzych.skol@wp.pl, 20 lat temu
Silnik 2.5 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 1997
Mazda MPV I 2.5 TD 115KM 85kW 1990-1999 - Oceń swoje auto
ogólnie auto jest super, mimo że mój model nie ma napędu na cztery koła to i tak wygląda jak rasowa terenówka, jest praktyczna, można wymontować wszystkie siedzenia i wtedy może służyć jako mała ciężarówka
jak na diesla to jest super, nawet przy jeździe 150 silnik wydaje tylko miłe mruczenie
skrzynia manualna mogłaby być lepiej zsynchronizowana
jak na auto tej wielkości, mazda jest bardzo zwrotna, wspomaganie działa rewelacyjnie, jedynie napęd na tylną oś pozostawia trochę do życzenia zwłaszcza przy pustym aucie i na mokrym i śliskim podłożu
widoczność jest doskonała, kierowca siedzi wysoko, kiedy przesiadłem się na chwilę do zwykłego auta osobowego miałem wrażeniae jak bym jeździł tyłkiem po asfalcie
moja mazda jest 7 osobowa więc dla pasażerów ma ławki zamiast foteli ale i tak nawet długie podróże nie sprawiają zmęcznia
mimo że klima jest tylko manualna to i tak działa wystarczająco dobrze natomiast podwójne ogrzewanie jest super
co tu dużo mówić po prostu miejsca jest mnóstwo dla wszystkich, nawet na ostatniej ławce osoba o wzroście 175cm podrużuje wygodnie
jak już wspomniałem silnik tylko przyjemnie mruczy a wiatr słychać dopiero przy dużych prędkościach
no tu trochę gorzej, silnik pali ok. 10l oleju i przeglądy nie należą do najtańszych
auto kupiłem w 2000roku z przebiegiem 55000km za 48000zł
tylko eksploatacyjne tj. klocki, oleje, płyny, filtry, świece żarowe
naprawa pompy płynu chłodniczego to chyba niewiele

Usterki Mazda MPV I

Mazda MPV I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu