Ocena kierowcy - Mazda MPV II

piotrek, 16 lat temu
Silnik 3.0 i V6 24V 203KM 149kW
Rok produkcji 2006
Mazda MPV II 3.0 i V6 24V 203KM 149kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak cichego silnika o takiej mocy jeszcze nie widziałem
Subtelny samochód dla koneserów. Nie razi pięknem z zewnątrz , dyskretnie tuszuje klase. Nie korci złodzieji, nie drażni sąsiadów i nie wzbudza zawiści. Jak chcesz zaimponować innym nie kupuj go , ale jeśli chcesz mieć cacko dla siebie i dla rodziny, to w sam raz samochód dla siebie.
Poezja , nie słychać ,że silnik pracuje niezaleznie od obrotów. Zawsze jak ktos pierwszy raz wsiada do mazdy najbardziej dziwi go cisza w środku.
Automatyczna tu juz nic dodac nie można. Juz po tygodniu zastanawiasz się po co w ogóle robia manualne ?
To juz mój ósmy samochód , wcześniej miałem z tych wiekszych m. inn. Scenica i Galaxy. Miałem kupic Sharana. Mazda MPV płynie po jezdni jak wodolot. Dobrze, że odwiodła mnie żona od Sharana.
Jak w vanie
Mam wersjętzw full wypas skóra beż dywaniki wenge. rozkładane fotele. Klubowa garsoniera. Nadaje sie do wszystkiego. Jak sobie przypomnę studencie czasy......,ciasny tylny fotel opla Corsy i koleżanki z politologii. Co się człowiek omęczył.
Dwustrefowe
To w dziale ergonomia opisałem, chociaż w Galaxy przedni fotel pasażera był obrotowy, bardziej praktyczny do tych spraw. Ale tutaj cały tył jest do dyspozycji, przyciemniane szyby i tylna kanapa rozkładana do poziomu. Nawet, jest uchwyt na schłodzone martini.
To poezja.
Z pewnościa fiesta 1,1 Diesel wypada lepiej w testach spalania, ale są inne powody dla których kupuje się duże Vany. Oprócz tego to japoński silnik DOHC, pracuje na niskich obrotach , przełamuje stereotypy o dużym spalaniu. Owszem amerykańskie silniki od Chryslera, Plymutha to istne smoki bez dna.
Z uwag praktycznych wskazany dla rodzin minimum pięcioosobowych. Zabroniony dla bezdzietnych rodzin, prowadzenia działalności gospodarczej w stylu hurtownia ogórków.
Mam

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 24V 203KM 149kW [l/100km]