Ocena kierowcy - Mazda MPV II

Geek, 11 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Mazda MPV II 2.0 CRDi 136KM 100kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Te silniki często zacierają się. Bardzo grogi osprzęt.
Karoseria : RDZEWIEJE STRASZNIE. Sześcioletni samochód jest od spodu brązowy od rdzy!
Samochód na zewnątrz bardzo ładny ale żle skonstrułowany. Chętnie ostatnio sprowadzany z Niemiec ze względu na niską akcyzę (pojemność poniżej 2L) i dużą podaż zepsutych egzemplarzy na rynku niemieckim. Warto popatrzeć na ceny na mobile.de Padaja najczęściej turbiny, zacierają się silniki, padają pompy wtrysku. Wszystkie te awarie i wiele innych przytrafiły się w moim egzemplarzu. Te silniki są spieprzone a spotkać je można najczęściej w Mazda 6. Poprzednio miałem Voyagera II i przy identycznych gabarytach (5 centymetrów szerszy) był wygodniejszy i zdecydowanie mniej awaryjny i tańszy w utrzymaniu. Nie wiem co mnie podkusiło żeby zamienić samochód ...
Na luzie chodzi jak ciągniuk Ursus. W trasie dość cichy i bardzo dynamiczny
Biegi chodzą fatalnie. Zawsze czuć, że skrzynia i silnik pochodzą z Mazdy 6. Nie wygodnie ułożony lewarek. Jedynka \"haczy\". Dobrze dobrane przełożenia. Przydała by sięczasem 6
Satbilna. Po 130 tyś (z czego 30 tyś w Polsce) wymienić musiałem końcówki stablilizatórów i łożyska przednich kół.
Tak jak w kązym wanie
Wszystko pod ręką. Estetyczne wykonczenie. Nie wygodne ułożenie siedzeń
Przód zupełnie niewydajny.
Mam porównanie do Chryslera Voyagera II. Mają dokładnie te same wymiary. ChV miał więcej miejsca w każdym rzędzie i łatwiej korzystało się z 3 rzędu. Fatalny układ siedzeń w Mazdzie MPV (2 3 2) utrudnia bezkonfliktowo korzystać z wszystkich siedzeń. Bardzo trudno wsiada się do 3 rzędu. Trudno wyjmuje się siedzenia. W ChV wyjęcie trzeciego rzędu trwało max 30 sekund tu kilka minut i trzeba poruszyć WSZYSTKIE siedzenia w samochodzie. Do dziś nie nauczyłem się ich montować.
Jak na tę masę (1800 kg) bardzo dobre. Miałem w nim 2 silniki: Pierwszy (który zatarł sie po 110 tyś !!!) palił 7,7-8,0L/100 w trasie i do 9 w mieście. W obecnym w trasie pali 7 litrów przy obciążeniu 5 osobami, bagażami na i 4 rowerami. Oszczędności na ON \"rekompensuje\" awaryjność i ceny napraw i części
Nie wiem co w nim nazwać drobiazgami...
Fatalna awaryjność tych samochodów. Polecam forum 136 tyś: regenaracja turbiny (1500PLN) regeneracja Koła dwumasowego i sprzęgła (1500 PLN) Zatarty silnik (używany plus wymiana 6500 PLN) Regenarcja Pompy wtrysku (2000PLN) wymiana pasków, napinaczy, i kól od alternatora (1300PLN). Łożyska kól przednich po 200 PLN każde, nowa pompa wody (650PLN 300 wymiana), rozrząd (950 PLN plus wymiana 300 PLN) i wiele wiele innych... Części koszmarnie drogie. Byle napinacz 600 PLN, koło dociskowe paska 400 PLN...!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 136KM 100kW [l/100km]

7,6