Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Mazda Premacy I - Oceń swoje auto

lista silników Mazda Premacy I

Oceny Mazda Premacy I

2% lepiej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 09.02.2013 11:16:27 przez

Auto jest bardzo użytkowe:automatyczna klima, elektryczne szyby, lusterka, brak progu na podłodze pasażera z tyłu, pięęęknie składane siedzenia, rewelacyjny bagażnik (większy niż w focusie kombi) przy zgrabnej sylwetce, podłokietnik dla kierowcy, sterowanie radia z kierownicy,z tyłu stoliki rozkładane, dużo oświetlenia wewnątrz, oświetlenie bagażnika, itd), natomiast określam to jako standard zakres: ŚREDNI, poziom: WYŻSZY. Auto jest rewelacyjnym narzędziem do przewożenia pojedyńczych osób , dużej gromadki, o jest lepiej niż w focusie komobi (automatyczny mechanizm otwierający łatwo się psuje). Dobrze że nie czuć znacznie tej wysokości siedzenia, nei jest zbytnio podwyższone. Korozji nie bardzo nie widać (patrz tył nadkola), natomiast mechanicznie (silnik, zawieszenie) bez zarzutu - aż mechanicy otwierali oczy ze zdziwienia i ja, laik, również :P żałuję że nie jesdt to 130KM w automacie :). Szkoda że zabrakło też tempomatu. Ogólnie polecam, za tą kasę (ok 15tys)

dodano 11.08.2012 08:14:49 przez

Silnik z wyraźną turbodziurą. Bardzo mi ta turbodziura przeszkadzała, dlatego piąty bieg wyłacznie na trasę.Do tego głośny i problem z wycierającym się wałkiem rozrządu który musiał być zmieniony.Skrzynia biegów perfekcyjna bez zarzutów.Bo to japończyk Jeśli chodzi o zawieszenie to ciągle problemy z dolnymi sworzniami albo łącznikami i ciągle jakieś stuki w zawieszeniu.Ciężko doprowadzić to zawieszenie do pełnej sprawności.Miłym zaskoczeniem to same przeguby i gumowe osłony na przegubach. Przez 5 lat uzytkowania i przebiegu 170 tyś a w całości 285 rewelacyjny stan.W tej maździe jak i w poprzedniej nie potasfiłem sobie poradzić z klimatyzacją. Zawsze mi starczało czynnika na jeden sezon i nie można było zlokalizować tak małego ubytku który trwał kilka miesięcy przez okres letni.Zużycie w trasie najmniejsze zimą to 4,8 l przeważnie 5,2 Po mieście 7,5-8

dodano 06.08.2013 16:54:54 przez

Samochód sprowadziłem osobiście z Holandii. Samochód bardzo wygodny, silnik jeżeli jest w dobrej kondycji i lane jest dobrej jakości paliwo to posłuży latami. Niestety ja trafiłem na kiepski egzemplarz. przez co się zraziłem bardzo do producenta tego auta. Niestety przez ceny części i koszty napraw napewno nie kupie żadnej Mazdy w dieslu. Ogólnie poza Mazdą mam jeszcze VW Passata B5FL 1.9TDI (130KM) i Citroena Berlingo 1.9d i narazie odpukać żadnych niespodzianek. Nie chce tu negować w żadnym wypadku silników diesla spod znaku Mazdy bo cieszą się one bardzo dobrą opinią, niestety w moim przypadku sie to nie sprawdziło i napewno Mazdy w dieslu już nie kupie ze względów ekonomicznych.

dodano 17.10.2013 19:40:22 przez

Jest to wspaniały samochód który jest nie doceniany na naszym rynku. Jeżdżę już nim trzy lata im dłużej tym bardziej go lubię. Świetnie się prowadzi trzyma drogi jak przyklejony można trochę poszaleć. Pali normalnie i jest niezawodny i tani w utrzymaniu, wystarczy trochę dbać o niego a będzie się nam odwdzięczał. Posiadam również VW Caddy 1,9 TDI 105 KM w tym samym roczniku jeździ się VW lepiej lecz koszty utrzymania 1000% wyższe również VW ustępuje pod względem niezawodności. Podsumowując kupowałem te auto bo musiałem lecz teraz nie zamienię na żadne inne, bardzo dobry samochód rodzinny i nie tylko.

dodano 27.03.2012 10:50:38 przez

Najbardziej bezawaryjne auto w mojej historii. A mialem ich sporo, zarówno służbowo i prywatnie. Nawet nówki sztuki z salonu przegrywały z tym autem. Kiedys po odebraniu z salonu nowego auta innej marki i teoretycznie wyzszej klasy, wrocilem do ASO po 10 minutach twierdzac, że mam problem z hamulcami. Sprawdzili i powiedzieli, że jest ok. Tylko ja zapomnialem, że to nie hamulce jak w Premacy. Jak pojezdze innym autem i przesiadam sie do Premacy to juz pare razy stawalem deba, bo zapominam jak skuteczne sa hamulce w tym aucie. Nigdy nie mialem lepszych hamulców.

dodano 06.10.2012 15:55:08 przez

Super rodzinny minivan. Bardzo użytkowy/uniwersalny zarówno do przewożenia sporych gabarytów jak i rodziny w dalekie podróże. Wewnątrz można zrobić dosłownie wszystko z siedzeniami. Na plus składane stoliki w tylnim rzędzie(kto ma dzieciaki ten doceni). Dynamiczny silnik(jak na vana)w wersji 131KM. Małe spalanie. No i ten wygląd: świetny w wersji sportive. Jedynie do czego mogę się przyczepić to skrzynia biegów: jak dla mnie mało precyzyjna szczególnie jedynka i dwójka. Jak ktoś się zastanawia nad benzyniakiem to bierzcie wersję sportive!!!

dodano 23.10.2012 23:42:59 przez

Auto mam 6 miesięcy. Przejechałem nim 10 000 km. Spisuje się świetnie. Bogata, mocna, benzynowa wersja. Doskonałe autko dla rodziny 2+2. Sprawdza się zarówno w codziennym, miejskim użytkowaniu jak i wakacyjnych czy weekendowych wyjazdach. Dzieciakom też się podoba. Wnętrze wygodne, przemyślane. Z zewnątrz też atrakcyjna - polecam wersję 2,0 sportive bo rzeczywiście wygląda super (progi, spojlery, ciemne szyby), a pali niemal tak samo jak cywilna 1,8. Moc silnika i radość z jazdy większa, lepszy wygląd, a w spalaniu prawie żadnej różnicy.

dodano 30.12.2008 16:30:59 przez

Auto niezawodne, wygodne, funkcjonalne ale głośne. Auto raczej dla starszych Panów, fotele na 5+. Na stacji benzynowej dużo pieniedzy nie zostawimy, w lecie nie będziemy gotować się dzięki wspanialej klimatyzacji automatycznej, intuicyjna obsuga klimy jak i radia. jednak przy prędkości 130km/h silnik efektywnie zagłusza standardowy zestaw audio. Auto dobrze trzyma się drogi, chociaż promień skrętu daje o sobie znać na ciasnych parkingach. Jest dobrze Panowie.

dodano 10.07.2011 18:54:45 przez

Ogólnie Auto na prawdę godne polecenia. Siedzi się fajnie wyżej niż inni, w środku nowocześnie a nie jak to zwykle japończyki :) fotele wygodne, duży bagażnik, bardzo ustawny w środku, silnik no mógłby być mocniejszy ale jest dosyć dynamiczny jak dla mnie :) trochę głośno przy wyższych obrotach, skrzynia biegów trochę cieżko zaczęła chodzić, no a tak to tradycyjne zdanie: to co trzeba to wymienić (filtry, oleje) bez niespodzianek.

dodano 04.03.2013 19:32:44 przez

auto posiadam rok, zrobiłem nim 20 000, jestem z niego bardzo zadowolony, niezawodny, wygodny i oszczędny. niesamowita pojemność auta, bez ścisku można zapakować się na wakację, przewozić rzeczy, do których normalnie potrzebna była doczepka. Rozmieszczenie przycisków i cały projekt auta jest przemyślany i bardzo wygodny. Mimu kilku wad oceniam to auto bardzo pozytywnie :) należy przecież pamiętać że to nie jest nowe auto :)

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 11 500 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Nissan Navara LE + SKÓRA

Demonstracyjny Nissan Navara LE + SKÓRA

Rocznik: 2013. Przebieg: 0 km. Silnik: 2.5 190KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Mazda Premacy, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mazda Premacy