Ocena kierowcy - Mazda Premacy I

Mekeke, 9 lat temu
Silnik 2.0 DiTD 100KM 74kW
Rok produkcji 2003
Mazda Premacy I 2.0 DiTD 100KM 74kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Przyjemny samochod, jezeli komus nie przeszkadza ,ze jest glosny, mało elastyczny, moze nie muł ale za szybki to on nie jest, to auto dla niego. Z plusów trzeba wymienic fajny wyglad i bezawaryjnosc. Moje auto realnie napewno ma z 400 tys. a śmiga az milo, odpala na dotyk. Niestety ruda je lubi, zrobiłem już jedno nadkole a zaczelo sie popjawiac cos na drugim. Mysle ,ze teraz wybralbym model z 2.0 Benzyna 131 km prawdopodobnie dlatego ,ze obecnie auto robi bardzo male przebiegi roczne rzedu 6-7 tys i jezdzi na krotkich trasach. Nie polecam tego 1.8 mialem okazje jezdzic i srednio sie spisywal w tym aucie. Pozatym jaka on ma konkurencje? Scenic? hah Jeszcze w dieslu powodzenia. Xsara, brzydki w srodku i na zewnatrz. Moze jedyna alternatywa jest Cmax ale napewno jest drozszy.
Celowo padlo na ten troche archaiczny silnik. Miał być bez tych wszystkich nowoczesnych wynalazków jak zmienna geometria turbiny, koło dwumasowe. Zostałem przy dieslu bo lubie charakterystyke jego pracy mimo to ,ze auto raczej duzo nie jezdzi. Silnik ma WYRAŹNĄ turbodziurę do 2 tys totalny muł, jest też mało elastyczny, jezdze na zmiane nim i KIA 1.6 crdi i przeskok w kulturze i jakosci pracy jest duzy. Jezeli chodzi o plusy to naprawde jest to jednostka zywotna, turbina wedlug wielu opini wieczna.
Jedynka bardzo krótka, reszta ok, czasami nie wchodzi wsteczny.
Tutaj nie mam zastrzezen, prowadzi sie znacznie lepiej od Scenica itp. Naprawdse nie czuc ,ze jest to van nie buja itp.
Przeszklenia super. Ale kto wpadł na pomysl dawania takich malych lusterek do takiego duzego auta?!
Ok, poza sterowaniem w kierownicy strasznie malo funkcji.
Chłodzi, grzeje jest ok.
Tutaj naprawde jest super. Kazdy ma duzo miejsca, typowe auto rodzinne. Miejsca nad głowa i nogi jest multum.
Silnik to stary traktor i go wyraznie slychac, powyzej 120 km/h jest glosno niestety.
Czesci tanie oprocz, rozrzadu ktory najlepiej kupowac orginalny odsylam do lektury w internecie dlaczego warto. Pozostale czesci naprawde tanio.
Za nie duze pieniadze otrzymujemy, fajnie wygladajacy, dobrze jezdzacy duzy rodzinny samochod.
Zadnych pierdól, normalna ekploatacja hamulce, filtry oleje, czasem jakies zawieszenie normalna sprawa.
Najwiekszym minusem jest rdza

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DiTD 100KM 74kW [l/100km]