Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

gorillla, 17 lat temu
Silnik 2.0 V6 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Mazda Xedos 9 2.0 V6 140KM 103kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
silnik to poezja, to mój drugi taki samochód z silnikiem KF, kultura pracy na poziomie BMW 325Ci (mój drugi samochód) !, dźwięk uzależnia, uwaga należy często zmieniać olej max co 10 tys km, jeśli coś w silniku terkocze to na 99% są to sprężyny wałka rozrządu - wymienić, silnik raczej wysokoobrotowy w odróznieniu od BMW, trzeba go pokręcić
może być, chcociaż skoki dźwigni mogły by być krótsze, w starszych egemplarzach wyrabia się synchronizator III i I
bardzo dobrze trzyma się drogi, bez porównania lepiej od wychwalanych "nówek" jak np. Mondeo, polecam założyć koła 16 lub 17 bo standardowe 15 są nieco za małe, auto ma dość neutralną charakterystykę jak na przednionapędowe nie jest przesadnie podsterowne (pewnie zasługa cięższego silnika), tłumienie nierówności na bardzo dobrym poziomie, jednak moje 325Ci ma zawieszenie lepsze jak ktoś chce szybko jeździć ;)
do przodu i w bok bardzo dobrze, do tyłu słabo... ale komu to do cholery przeszkadza? lusterka boczne są bardzo dobre
w zasadzie wszystko na swoim miejscu, mało miejsca z tyłu ale ja tam nie jeżdżę :), w 99% czasu jeżdzę sam, trochę za duża kiera, za wąski tunel i podłokietnik, w wersji bez szybra bezsensownie lamki na srodku sufitu zamiast z przodu tak jak z szybrem, siedzenia za ma ło trwałe (flaczeją :), po 97 siedzenia o parę klas lepsze, zegary idealnnie położone (lepiej niż w E46), zero refleksów na nich
nie ma do czego się przyczepić poza chyba brakiem filtra a może to w moim nie ma ? :), szyby raczej żadko parują a jak już to na chwilę AC on i po sprawie
daje doskonale bo tylna kanapa u mnie ma funkcję chyba tylko ozdobną, jakbym miał wozić się w 3 albo 4 osoby to bym dał 3, ale mnie interesuje w moich samochodach tylko przód a tu jest super, uwaga siedzi się bardzo nisko, jak ktoś lubi siedzieć wysoko to nie ma tu czego szukać
przy 200kmh normalnie się rozmawia, gorszy jest od BMW chyba tylko dlatego że 6 lat starszy i może uszczelki juz straciły elastyczność, silnik nie gra roli bo gdy zaczyna być go słychać to już dawno bardziej dokucza szum opon, polecam dobre oponki ciche
tak sobie, w mieście 12 litrów przy 2 litrach pojemności i 140 KM, porównując z 325Ci którym jeżdżę identycznie na zmianę gdzie jest 2,5 itra i 192 KM a spala po mieście 13 litrów to mazda słabo wypada, poza miastem na tempomacie przy 100kmh wychodzi około 6,5 litra ale naprawdę na pustej drodze
dałbym doskonale ale jakby poprawili wnętrze (lepsze materiały itd)
generalnie doskonale ale jak się coś sypnie to trochę kasy idzie, uważajcie na cieknące pompy wodne, silniki biorące olej (jak stały długo nie odpalane gdzieś w komisach w DE) itd
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 140KM 103kW [l/100km]