Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

trojan@mikroplan.com.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 2001
Mazda Xedos 9 2.3 211KM 155kW 1992-2002 - Oceń swoje auto
Autko jest świetne, ale trzeba o nie dbać. Lubi olej (bo turbo) i trzeba często sprawdzać. Zrobiłem nim do dzisiaj 16000KM. Jedyna niespodzianka to te łożyska w rolkach napinających (wg serwisu nie można ich wymienić - cena rolki kompletnej z napinaczem 1000,-PLN **kosmos**). Jak na dzień dzisiejszy leję benzynę i wymieniam olej +filtr i śmigam 8s do 100km/h. Reprezentacyjna limuzyna , a jak trzeba to można pokazać innym "miejsce w szeregu".
Jest to silnik z cyklem millera, na jałowym jak nowoczesny diesel, ale im dalej tym przyjemniej (aktualnie 230KM)
Automat elektroniczny ale daje się go troszkę oszukać HOLD-em i kickdown. Przy spokojnej jeździe nie wiadomo kiedy zmienia biegi.
Jest super, ale na nasze drogi za miękki (mam wersję z Kanady)
Klasyczny sedan . Widoczność OK
Wszystko na swoim miejscu.
Zimą błyskawicznie ciepło. Klimatronic też bardzo szybko schładza (troszkę słychać wentylator)
5 osób w pełnym komforcie.
Super. Przy 160km/h ma się wrażenie że jedziemy może 100.
Jak na moc 225KM (i prawie 2 tony) to mieście 10-11.8 na trasie 8.9-11 (zależy od prędkości). Z daleka omijać ASO Mazdy. To co nie wymaga specjalistycznych użądzeń robię sam bo lubię, UWAGA: niektóre części wychodzą taniej z USA
Jak zawsze takie luksusowe auta dużo tracą na wartości. Kupiłem bardzo dobrze ok 7000,-PLN po niżej ceny giełdowej
Mam go rok: 1-żarówka św.mijania (był oryginał), podśw. tablicy rej., podśw.fabrycznego radia (2 żaróweczki)
tu miałem dwie niespodzianki: kupując wiedziałem, że w lewym zawieszeniu coś puka (okazała sie tylna tuleja wahacza-wymieniłem z obu stron.Koszt 800PLN) . W silniku padły łożyska rolek napinających paski klinowe (koszt 1 łożyska 27,-PLN). Bardzo łatwo się wymienia.
Mazda Xedos 9