Ocena kierowcy - Mazda Xedos 9

dD, 21 lat temu
Rok produkcji 1993
Mazda Xedos 9 2.5 164KM 121kW 1993-2002 - Oceń swoje auto
Lubię piękne auta, a to jest naprawdę piękne. Kupiłem je dla jego komfortu i bezpieczeństwa jazdy - wolę uzywane wyższej klasy, niż nowe klasy Matiz - a tyle mniej więcej kosztowało moje auto. Autko jest pojemne, co kosztuje więcej nerwów przy parkowaniu, ale sprawdza się w wielu sytuacjach. Generalnie - polecam wszystkim :) Szerokiej drogi.
Ma kopa, świetnie się prowadzi, chociaż auto dosyć ciężkie (1.2 t)
Wg. mnie OK (przesiadłem sie z automatu na manualną, więc nie potrafię ocenić, ale spodobało mi się :) )
Jest super wygodny i pewny - tylna oś skrętna (bezwładnościowo) powoduje, że czuję, jak czasem auto "jedzie bokiem", ale pozwala to brać pewniej zakręty. Komfort jazdy wyśmienity, chociaż podobno na polskich drogach trzeba często wymieniać elementy zawieszenia - ja wymienić musiałem już na starcie po zakupie. Dzięki tanim częściom (oczywiście uzywanym) nie szrpnęło to zbyt mocno moją kieszenią.
Rzeczywiście, lusterka i u mnie trochę małe.
Wszystko na swoim miejscu, wiele udogodnień (np. podświetlana popielniczka)
Pewnie mi się zapchał filtr powietrza - sprawdzę przy najbliższej wizycie w serwisie
To na prawdę duże i wygodne auto
Znajomi byli pod wrażeniem jak usłyszeli jak cicho pracuje silnik
No nie czarujmy się 170 (niektórzy mówią 180)KM swoje żre :) średnią w tej chwili mam 9.9, a miałem po dłuższym jeżdżeniu po trasie 9.5
Kupiłem stosunkowo tanio, dołożyłem 2000 zł za zawieszenie i pompę wspomagania - jestem zadowolony :)
Nawet w 9-cioletnim aucie
Odpukać żadnych