Ocena kierowcy - Mercedes 190

Kamil, 12 lat temu
Silnik 1.8 i 109KM 80kW
Rok produkcji 1993
Mercedes 190 1.8 i 109KM 80kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej zaskoczyło mnie to, że ten niemłody samochód wieloma swoimi parametrami przewyższa inne, nawet nowe samochody.
Mercedes 190 to już dziś prawie klasyk. Raczej nie kupuje się go przypadkowo. Mnie od dawna podobał się ten samochód. Znalazłem zadbany i ciekawy egzemplarz i ani trochę nie żałuję zakupu. Mercedes 190 jest autem które daje wiele radości z posiadania, jeszcze więcej z jazdy. Jego klasyczne linie, sylwetka, proporcje i wiele detali, wszystko to sprawia, że uważam go za piękny i wyrazisty samochód. Do tego znakomite własności jezdne i jakość wykonania. Prawdziwy, wspaniały Mercedes! Polecam wszystkim którzy zastanawiają się nad kupnem tego samochodu. Warto poszukać, wydać więcej na zadbany egzemplarz i cieszyć się ze swojej gwiazdy :)
Silnik charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Mimo, że to tylko 1.8 przyjemnie się jedzie tym autem. Osiągi wystarczające. Podoba mi się jego dźwięk.
Skrzynia biegów pracuje lepiej niż w niejednym nowym aucie! Biegi wchodzą bardzo lekko. Mam skrzynię pięciobiegową.
To bardzo mocna strona tego auta. Zawieszenie i układ kierowniczy są wyśmienite! Mam wersję Sportline, prowadzenie tego auta to czysta przyjemność.
Widoczność na przyzwoitym poziomie. Jedynie niezbyt duże lusterka boczne mogą wymagać przyzwyczajenia.
Wszystko na swoim miejscu. Proste i funkcjonalne.
Ogrzewanie bardzo wydajne. Świetnym rozwiązaniem jest osobna regulacja temperatury dla kierowcy i pasażera. W moim egzemplarzu najbardziej brakuje mi szyberdachu.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu wystarczająca. Gorzej jak kierowca ma ponad 180 cm wzrostu, wtedy z tyłu robi się ciasno. Samochód jest stosunkowo niski i wsiadanie do niego może być dla niektórych niewygodne.
To, jak dobrze wyciszony jest ten samochód bardzo mnie zaskoczyło. Na wolnych obrotach silnik jest ledwo słyszalny. Przy większych prędkościach też jest dobrze.
Jeżeli ktoś szuka auta, które przede wszystkim mało będzie paliło, to raczej nie będzie zadowolony z tego modelu. Spalanie przy dynamicznej jeździe, zwłaszcza w mieście może być spore. W trasie jest już o wiele lepiej. Ale nie najniższe spalanie rekompensuje to, że w tym aucie oprócz materiałów eksploatacyjnych, które nie są drogie, nic praktycznie nie wymaga naszego wkładu finansowego przez wiele lat.
Za pieniądze jakie wydałem na zakup mojego Mercedesa nie kupiłbym innego auta o tak wysokiej jakości. Użyte materiały, ich spasowanie, wyciszenie kabiny, zaawansowana konstrukcja zawieszenia, niesamowicie mały promień skrętu, znakomity układ hamulcowy, kierowniczy i wiele innych parametrów, oraz stan techniczny po latach - wszystko to świadczy o wysokiej jakości i klasie tego samochodu. Mercedes 190 jest godny zachwytu i wydania każdej złotówki!
Przepalona żarówka podświetlenia pokrętła regulacji temperatury oraz ułamana dźwigienka regulacji elektrycznego lusterka to jedyne usterki w moim 19-sto letnim aucie... Poza tym wszystko działa. Dlaczego dzisiaj nie robi się już takich samochodów?
Żadna poważna usterka mi się nie przytrafiła. Jeżeli auto jest prawidłowo eksploatowane, możemy być spokojni jeśli chodzi o awarie. Poza tym auto jest proste w budowie i ewentualnej naprawie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 109KM 80kW [l/100km]

9,5