Ocena kierowcy - Mercedes 190

Darrarski darrarski@gmail.com, 17 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1987
Mercedes 190 2.0 D 72KM 53kW 1983-1989 - Oceń swoje auto
Ciężko znaleźć bezwypadkową 190 w stanie wartym ceny tego samochodu, która utrzymuje się na dość wysokim poziomie jak na tak stare auto. Jednak jak już znajdzie się model w dobrym stanie to można być pewnym że pojeździ jeszcze długo. W zasadzie samochód można nazwać bezawaryjnym. Oczywiście nie ma cudów i trzeba się liczyć że czas robi swoje, a jest to stary samochód. Z tego co mi wiadomo mój egzemplarz nie był garażowany, a nie ma ani grama rdzy. Nigdy nie zamieniłbym go na 10 lat młodszego japońca, co wynika również z cen części.
Mocy nie jest za wiele, ale przy tym wieku i stanie licznika (który może nie pokrywać się z faktycznym przebiegiem ;-) tylko jeździć i podziwiać. Do spokojniej jazdy wystarczy.
Mam automat. W połączeniu z małą mocą przyspiesza raczej powoli, ale wygoda jest. Potrafi delikatnie szarplnąć jak się da więcej gazu, ale to konstrukcja z przed 20 lat. Mimo to wszytsko jak na ten rocznik i przebieg, skrzynia jest w stanie naprawdę idealnym (wymieniałem olej niedawno), co może się zdażyć chyba tylko u mercedesa.
Tylny napęd. Trzeba pamiętać o dobrym stanie opon. Jeździ się lekko i przyjemnie. Wspomaganie dużo daje na pragingu.
Można się przyzwyczaić w kilka minut. Niektórzy mogą narzekać na lusterka, ale jak dla mnie jest super.
1987 rok produkcji. Jest jak w starym samochodzie. Mimo to nic nie trzeszczy. Trzeba lubić stare samochody żeby docenić ten urok.
Nie ma się raczej do czego przyczepić. Nawiew na przód i tył. Grzeje bardzo porządnie. W lato może być trochę gorzej.
Jest to mały mercedes. Z przodu raczej nie ma na co narzekać. Z tyłu wygodnie w dwie osoby, trzem dużym może być przyciasno.
Jak na 20 letniego diesla jest bardzo dobrze. Dopiero powyżej 140 mogą przeszkadzać wysokie obroty.
W mieście 8,3L ON/100km. W trasie nie miałem okazji sprawdzić. Ceny części naprawdę nie są bardzo wysokie. Wystarczy znaleźć dobrego mechanika, który zna się na rzeczy.
Trzeba się dużo naszukać żeby znaleźć 190 z tego roku w dobrym stanie. Szukałem długo i całym przekonaniem mówie że cena najczęściej nie jest wyznacznikiem faktycznego stanu.
Ten samochód ma 20 lat i z czystym sumieniem można powiedzieć że jest niezawodny jak na swój wiek.
Z poważniejszych usterek miałem przeciek na nagrzewnicy. Płyn leciał do wnętrza i po 100 km miałem pusty zbiornik wyrównawczy. Ale płyn uszczelniający za 16 PLN rozwiązał sprawę i póki co jest wzorowo.

Usterki Mercedes 190

Mercedes 190 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu