Ocena kierowcy - Mercedes CL W215 Coupe

orbit16@wp.pl, 15 lat temu
Rok produkcji 2001
Mercedes CL W215 Coupe 5.0 306KM 225kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : coź, samochód jest po prostu piękny (pod warunkiem że jest srebrny lub czarny)
no cóż, napewno S-classe 3,2CDI jest bardziej ekonomiczna, ale CL jest poprostu piękny. wnętrzne to po prostu dzieło sztuki. S-classe to przy nim nic ciekawego.
jest ok, chociaż, po sportowym Mercedesie spodziewałem się lepszego automatu. szybkość zmiany biegów jak na tą klasę "tylko ok", tiptronic w tym modelu to tylko marketingowy bajer (posługując się nim można niewpuścić skrzyni na wyższe przełożenie..a to ma przecież każdy automat)
auto klei się do drogi, wspaniale zachowuje się w zakrętach, opcja "sport" utwardzająca zawieszenia potęguje to wrażenie i pewność prowadzenia.
parkotronic przód i tył, widoczność lepiej niż dobra jak na tą wielkość auta
co prawda fotele w volvo S80 są wygodniejsze, ale po przyzwyczajeniu się jest ok... no cóż, to w końcu sportowy samochód, więc nie można oczekiwać "kanap" jak w limuzynie. cała reszta doskonała
po prostu doskonałość
trochę mało miejsca nad głową, ale to w końcu coupe, więc nie można się czapiać. pasażerowie z tyłu - luksus (pod warunkiem, że nie siedzi z przodu koszykarz).
doskonałość
5 litrów i 8 cylindrów robi swoje. nie polecam tego auta osobom z problemami finansowymi ;-) założyłem do niego gaz - BRC sequenty 56, ponieważ jeżdżę nim na codzień (nie od święta). instalacja sprawuje się idealnie (to w końcu IV generacja), zarówno wlew jak i kontrolki są w 100% ukryte więc nie ma wstydu (jedynie przy podjeżdżaniu pod stację, ale mając 60litrów w zbiorniku nie jest to aż tak częste;-)))
cóż, samochód wyszedł mnie ok 70tys zł, wcześniej jeździł nim 84letni dziadek (zapewne z Wermachtu;-) gdy go kupował zapłacił zapewne w przeliczeniu ok. 700tys. mieć takie dzieło sztuki za 1/10 ceny nowego to poprostu rewelacja (ale na takie trafienie trzeba sobie zapracować, zrobić dużo kilometrów i stracić sporo czasu, jednak warto!).
jeżdżę nim dopiero drugi miesiąc, więc trudno przewidzieć dokładnie... ale jak na razie jest idealnie. zanim kupiłem ten egzemplaż, obejrzałem wiele. nie dziwi mnie więc teraz, że 7 letniego CL można kupić zarówno za 65 tys jak i za 150 tys. tyle że po tym za 65 nie ma się co spodziewać że będzie idealny (powypodakowe oraz długo eksploatowane w Polsce egzemplaże mają zniszczone wnętrza, są wyjeżdżone. wewnątrz nie jest idealnie cicho ze względu na skrzypienie i świerszcze). stanowczo warto kupić egzemplaż prosto z Niemiec, jeden właściciel, niewypadkowy
jak na razie idealnie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 5.0 306KM 225kW [l/100km]