Ocena kierowcy - Mercedes GLK Off-roader

Artur, 8 lat temu
Silnik 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes GLK Off-roader 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Usterkowość ogromna, masa rzeczy niedopracowanych i o dziwo wręcz chińskiej jakiści, np tapicerka Arctico pęka aż "miło", usterkowe zawiasy w tylnych drzwiach, badziewiaste czujniki parkowania (wymiana jednego to koszt ponad 600 PLN), a psują się często (uważać na myjni). Rozszczelniona misa olejowa. Naprawa bagatela jedyne 4k netto (konieczny demontaż całego silnika. Nie wiem jak niemiaszki to skoństruowali :)
Lubi się przytkać przy szybszym wciśnięciu gazu.
Bez większych uwag, aczkolwiek póżno zrzuca do 1 i na do- datek z szarpnięciem po zatrzymaniu pojazdu (nie zawsze, ale często
Mało precyzyjny
Dobre wyciszenie, wygodne fotele, nie męczy podczas długiej podróży
Zależnie od gustu, ale jak dla mnie bez rewelacji, aha jak coś wpadnie pomiędzy siedzenie kirowcy a środkowy podłokietnik to masz wielki problem żeby to wyjąć
Z tyłu ciasnota. Wąskie tylnie dzrwi, nie wygodne wsiadanie i wysiadanie. Przód bez zastrzeżen.
Za te pieniądze dzisiaj na pewno nie wybiorę mercedesa
Jakość części podła. pisałem wcześniej. Żeby się misa olejowa rozszczelniła po 5 latach i przebiegu 33000 km to skandal. Nawet hinduskie tata radzą sobie pod tym względem lepiej, zresztą. Nie spotkałe się aby nowe auto po tak krótkim czasie gubiło olej spodem, a troszkę nówek już kupiłem.
Jak wyżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 220 CDI 4MATIC 170KM 125kW [l/100km]