Mercedes Klasa A W168 - Oceń swoje auto

lista silników Mercedes Klasa A W168

Oceny Mercedes Klasa A W168

3% gorzej niż w segmencie Mikrovany (3,98)

dodano 12.04.2011 13:25:25 przez

Witam,mam autko pare lat zakupiłem go od kuzyna z Niemiec na początek może o wadach tego małego Mercedesa,na pewno jest nim cena na dzień dzisiejszy nowy s salonu ładny po poprawkach ale tyle kasy bym nie dał za to autko,druga sprawa zawieszenie,jest twarde na Polskie drogi ale oczywiście na naszych pieknych autostradach przy dużych prędkościach jedzie jak po szynach,wykończenie wnętrza jest zrobione przez dość liche materiały,duzo plastików ale o dziwo nic nie trzeszczy nawet przy temp -25C,miejsca ile mamy z przodu wystarczy mam 185cm wzrostu 105 kg wagi mi bardzo pasi z tylu juz troszke gorzej,,wentylacja,ogrzewanie w tym aucie jest bardzo dobra w zimie mamy nagrzane w mgnieniu oka latem klima też daje sobie rade,i to dobrze.Auto które mam znam od podszewki i wiem co w nim było naprawiane czyli prawie nic,żadnej poważnej usterki,z tyłu sprężyny,jeden raz akumlator,świece,klocki hamulcowe polecam Tekstary(nie pamietam jak juz to sie pisze)jestem osobą młodą dość energicznie poruszam się tym autem jak i Renault Megan 2003r 100km...co do spalania autko pali mało + duży zbiornik paliwa = ogromny zasięg. Sam silnik 82-konny jest dobry dla jednej osoby,która sobie powoli tam pyka ale dla rodzinki z bagażem za słaby.Napisze tak szczerze nie wiem dlaczego tak dużo ludzi narzeka na tą A-Klase znam paru ludzi ktorzy też ja maja ogólnie w serwisie są tylko na przęglądy + nabicie klimy raz na 2 lata :) dla mnie auto jest godne polecenia jak juz napisałem mam też Renówke i to ona za 2 miesiące idzie na sprzedaż a mały merolek u mnie zostaje.....wkrótce dołączy do niego brat B-klasa,pozdrawiam.

dodano 31.12.2008 17:17:52 przez

Uprzedzam, iż auto zwane przeze mnie "bobik" (niestety no bonus, plami prawdziwe imię Mercedesa), mimo iż bardzo ładne sylwetkowo, wygląda jak strzała od łuku, jest bardzo małe, krótkie, gdzie po wejściu mam zaraz szybę przednią, tylną, boczną może nie. Mimo iż jest wysoki, tak naprawdę zawieszenie położone jest strasznie nisko drogi. Omijam podjazdy pod krawężniki, jak również zjazdy z nich bo zaraz zawieszenie trze (na szczęście jest osłona, która w jakimś tam stopniu kryje spód). Uważać należy również na progach zwalniających, dosłownie tragedia. Wygodnie się wsiada ponieważ siedzi się wyżej średnio o 20 centymetrów niż w innych autach osobowych. Mi nie bardzo te auto odpowiada, wychodzę z założenia iż samochód bez przodu i tyłu to nie samochód. Muszę mieć maskę i wyraźny tył. "Bobik" będzie oceniany przez pryzmat moich poprzednich aut, Hondy Civic oraz Saaba 9do3. Honda mierzyła ponad 4 metry, a Saab blisko 5 metrów, więc przesiadka na zaledwie 3,6 metra daje mi się we znaki. Poza znaczkiem Mercedesa, nie ma tutaj już nic z Mercedesa, a i cena dosyć wysoka. Nie pomaga wytłumaczenie, iż to pierwsze tak małe auto tegoż koncernu... dodam również, iż ocena będzie subiektywna, tylko i wyłącznie z mojego punktu widzenia, jak ja to czuję, a czuję lekką tandetę. Nikt nie musi zgadzać się z moją opinią, a tym bardziej jej podzielać. Zapraszam więc do czytania ze szczególnym uwzględnieniem rubryki STOSUNEK JAKOSĆ/CENA!!!

dodano 18.12.2009 02:31:20 przez

Samochod wyjatkowo nie udany, nie mogl bym go polecic tak naprawde nikomu, z zalet moge wymienic tylko naprawde fajny szyberdach... reszta jest dla mnie kompromitacja tej marki, to juz nie ten sam mercedes co przed laty, na sile chcieli zrobic auto miejkie i niestety klapa, auto nie zaskakuje niczym milym... nie mozna powiedziec ze ma sie usmiech wsiadajac do niego... ładna sylwetka skrywa nie udane auto, z tego segmentu bez problemu mozna znalesc inne auto fajnie wyposazone i zrobione z glowa... bo tego zabraklo przy produkcji tego auta, pewne rozwiazania sa beznadziejne, jak chocby to ze majac otwarte drzwi nie mozna zgasic wewnetrznego swiatla, ktore w nocy mocno razi. Albo brak mozliwosci ustawienia nawiewu na nogi i szyby jednoczesnie. Jesli ktos chce miec fajne auto miejskie ktore zapewni mu radosc i bedzie bezproblemowe, niech napewno nie kupuje A klasy. Koszty jak w mercedesie, jazda jak starym fiatem.. wielkie rozczarowanie. Moja Alfa romeo spisywała sie o niebo lepiej... pod kazdym jednym wzgledem mimo wiekszego wieku... a paradoksalne to niemcy podobno robia swietne auta, przejechali sie na opinii. Przekonałem sie ze stereotypy co do aut sa w wiekszosci ustalone lata temu i tak juz sie utarly i wcale nie odzwierciedlaja prawdy o obecnych modelach. Nie ma co sie bac aut ze zla opinia, i zmuszac do jezdzenia paskudnymi autami bo podobno sa niezawodne...

dodano 08.08.2012 13:48:54 przez

Od samego początku nie jestem zadowolony z tego samochodu. Każdy inny jest bardziej komfortowy i stabilny. Auto małe, nie praktyczne, nie wygodne, dziwnie zbudowane co utrudnia naprawy. Posiadanie tego auta mnie boli i denerwuje. Denerwuje mnie też , że MERCEDES pozwolił sobie na wypuszczenie na rynek pod swoją marką takiego parcha. Ten samochód mimo, że jeździ i że nie psuje się nadmiernie nie daje radości z jazdy, z jego posiadania. Jest uciążliwy i denerwujący. Zawieszenie to jakaś totalna masakra. Ten samochód tylko ładnie wygląda, ale wstyd mi nie raz kogoś podwozić bo czuje że skaczącym, pyrkoczącym , stukającym bublem nikogo nie zachwycę! Pozbyć się go to moje marzenie! Śmieszą mnie pozytywne opinie o tym aucie, bo pozytywnie o nim napisać to już akt desperacji i budowanie w sobie kłamstwa. Tylko ktoś kto jeździł maluchem będzie w a klasie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Dodam jeszcze, że Daewoo Tico przy a klasie to s klasa!

dodano 15.09.2011 08:19:17 przez

Czytałem przed zakupem tego auta opinie innych kierowców. Przyznam że było wśród nich wielu takich którzy narzekali na jakość auta itp. Moje odczucia uwzględniają koszt zakupu i użytkowania, to czy auto sprawdza się w zadaniach do wykonywania których je kupiłem. A zatem wsiadając pierwszy raz do A klasy czuć że jest to tańsza wersja mercedesa, ale też odpowiednio mniej się za nią płaci, Dziwią mnie opinie ludzi którzy narzekają na zawieszenie, wyciszenie itp. W tej cenie więcej nie śmiałbym oczekiwać. Super silnik, małe spalanie dobra dynamika, rewelacyjny do poruszania się w mieście, dobra widoczność, tak w ruchu jak podczas parkowania, świetny promień skrętu, Auto miało służyć miało mi służyć jako miejskie i tu idealnie się sprawdza. Auto poza tym oferuje obecnie podstawowe już rzeczy typu, esp, air bagi, klimę, elektrykę lusterek i 4 szyb. Za kilkanascie tysięcy złotych naprawdę nie kupi się wiele lepszego auta.

dodano 21.02.2004 01:52:20 przez

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Nigdy mnie nie zawiódł. Jest bardzo łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu na parkingu, 3,6 m długości robi swoje! Do tego świetny design. Niestety szybko się brudzi tył... :-) Ma pewne denerwujące cechy, do których trzeba się przyzwyczaić, np. pilot-kluczyk centralnego zamka działa z bliskiej odległości i najlepiej z boku lub przodu, od bagażnika ciężko to działa. Uważam, że jest to jeden z najlepszych małych samochodów (nie można go porównywać do większych vanów, skoro jest krószy o pół metra), a raczej na pewno najlepiej wyposażony (przynajmniej moja wersja). Świetną rzeczą jest otwieranie wszystkich szyb typu one-touch (nowa Honda Accord nie ma tego nawet w opcji), czy doskonale wykorzystane miejsce w kabinie. Brakuje tylko komputera pokładowego i dobrego uchwytu na kubek/butelkę.

dodano 03.06.2006 13:17:41 przez

Mam ten samochód dwa lata i sypie się na potęgę. Ciągle coś trzeba robic przy zawieszeniu, poza tym np. na małym wyboju pękła mi śruba mocująca silnik do karoserii, niby drobiazg, ale żeby to zmienić trzeba wyjąć całe bebechy - KASA! Wjedziesz na kamień, to od razu gruchocze ci plastikowe osłony podwozia. Niskie zawieszenie może dobre na zachodnie autostrady, ale u nas porażka. W przedłużanej wersji wjazd tyłem do garażu jest frustrujący. Wydajność klimy manualnej bardzo słaba. Samochód sztywny przy prowadzeniu jak nie przymierzając stary golf. Złe rozplanowanie miejsca - za duzo miejsca z tyłu kosztem symbolicznego bagażnika (wersja przedłużona). Niby wersja Elegance,ale nie ma co liczyć na żadne bajery. Odpadające plastiki przy fotelach. Jedyny pozytyw to bardzo niskie spalanie, ale oddajesz to z nawiązką w warsztatach.

dodano 19.01.2010 10:46:56 przez

Czytając opinie co niektórych użytkowników myślę że trochę przesadzają ze swoją skrajnością. Owszem samochód nie jest ideałem i można by spodziewać się od mercedesa dużo większej jakości. Ale widziały gały co brały.... Większość głównych wad samochodu można wychwycić (bardzo trwałe zawieszenie, słabe materiały i wykończenie wnętrza)odbywając jazdę próbna. Moim skromnym zdaniem samochód ma bardzo dobry silnik, skrzynie biegów, oraz hamulce. Doskonałe ogrzewanie i wentylację. Duży i pakowny bagażnik.Najsłabszym punktem samochodu jest jego twarde i głośne zawieszenie. Co do cen części to wcale nie są tak drogie jak można by tu przeczytać. Na rynku dużo jest tanich i dobrych jakościowo zmieników. Mercedesem jeździ moja żona jest to nasze 2 auto w domu i tą rolę A-klasa mimo swoich wad spełnia doskonale.

dodano 11.08.2008 23:01:22 przez

Autko ładnie wygląda, mało pali ma nawet znaczek mercedesa i to by było na tyle. Oszczędności na paliwie bardzo szybko wydasz na serwis :) Szczerze odradzam zakup tego samochodu a zwłaszcza starszego tzn powyżej 100tys km. Bardzo drogie koszty naprawy i to nie w autoryzowanym serwisie. Ze względu na to że brak jest dostępu do silnika większość napraw wykonuje się po wyjęciu silnika lub opuszczeniu. Bardzo twarde zawieszenie jazda po polskich dziurawych drogach to prawdziwe wyzwanie. Fotele przez pierwszą godzinę jazdy są ok ale później strasznie bolą plecy 3 godziny jazdy tym autem to już naprawdę maks moich możliwości i mojej rodziny. Dźwignia kierunkowskazów strasznie ciężko działa dosłownie jak w traktorze. Ogólnie autko oceniam bardzo miernie nie polecam nikomu.

dodano 26.02.2012 09:22:59 przez

Już tutaj pisałem ponad trzy lata temu, gdzie punktowałem negatywy pojazdu, teraz będzie podobnie. Moje zdanie przez ponad trzy lata użytkowania się nie zmieniło. Bardzo zły wybór samochodu, nie podoba mi się w nim prawie wszystko poza silnikiem i wyglądem do spółki z odpowiednim ogumieniem i felgami aluminiowymi. Krótki, twardo zestawione zawieszenie, bardzo niewygodne, brak komfortu podróżowania. Bardzo kiepska jakość plastików użytych we wnętrzu, głupie, archaiczne rozwiązania. Skrzypiące fotele, na gorszych fotelach nie siedziałem, zła ergonomia, niemałe spalanie, drogie części, ciężki dostęp do naprawy, np. wiele usterek w silniku tylko poprzez jego wyjęcie. Psują i zużywają się rzeczy, gdzie w pozostałych moich autach było to do nie pomyślenia.

Demonstracyjny Nissan Note 1.2 DIG-S 98KM Sport

Demonstracyjny Nissan Note 1.2 DIG-S 98KM Sport

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 600 km. Silnik: 1.2 98KM, benzynowy.

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA 98 KM, I-Key, IT Pack, SPORT Pack

Demonstracyjny Nissan Note ACENTA 98 KM, I-Key, IT Pack, SPORT Pack

Rocznik: 2014. Przebieg: 20 km. Silnik: 1.2 98KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Mercedes Klasa A, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mercedes Klasa A

Przeczytaj o Mercedes Klasa A

Mercedes A200T - inny niż wszystkie
Mercedes A200T - inny niż wszystkie Każdą mdłą potrawę można "uratować". Wystarczy garść przypraw. Podobnie sprawa wygląda z samochodem - drobne modyfikacje potrafią sprawić, że przeciętne auto stanie się pociągające. Ale co ma z tym wspólnego Mercedes Klasy A?

Mercedes Klasa A W168 214