Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

dsmania30, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Mercedes Klasa A W168 1.4 82KM 60kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : 13-letnie auto 0 rdzy ogólnie starzeje się wolniej o jakieś 4x niz np;francuskie auta lub koreańskie.
Witam,mam autko pare lat zakupiłem go od kuzyna z Niemiec na początek może o wadach tego małego Mercedesa,na pewno jest nim cena na dzień dzisiejszy nowy s salonu ładny po poprawkach ale tyle kasy bym nie dał za to autko,druga sprawa zawieszenie,jest twarde na Polskie drogi ale oczywiście na naszych pieknych autostradach przy dużych prędkościach jedzie jak po szynach,wykończenie wnętrza jest zrobione przez dość liche materiały,duzo plastików ale o dziwo nic nie trzeszczy nawet przy temp -25C,miejsca ile mamy z przodu wystarczy mam 185cm wzrostu 105 kg wagi mi bardzo pasi z tylu juz troszke gorzej,,wentylacja,ogrzewanie w tym aucie jest bardzo dobra w zimie mamy nagrzane w mgnieniu oka latem klima też daje sobie rade,i to dobrze.Auto które mam znam od podszewki i wiem co w nim było naprawiane czyli prawie nic,żadnej poważnej usterki,z tyłu sprężyny,jeden raz akumlator,świece,klocki hamulcowe polecam Tekstary(nie pamietam jak juz to sie pisze)jestem osobą młodą dość energicznie poruszam się tym autem jak i Renault Megan 2003r 100km...co do spalania autko pali mało + duży zbiornik paliwa = ogromny zasięg. Sam silnik 82-konny jest dobry dla jednej osoby,która sobie powoli tam pyka ale dla rodzinki z bagażem za słaby.Napisze tak szczerze nie wiem dlaczego tak dużo ludzi narzeka na tą A-Klase znam paru ludzi ktorzy też ja maja ogólnie w serwisie są tylko na przęglądy + nabicie klimy raz na 2 lata :) dla mnie auto jest godne polecenia jak juz napisałem mam też Renówke i to ona za 2 miesiące idzie na sprzedaż a mały merolek u mnie zostaje.....wkrótce dołączy do niego brat B-klasa,pozdrawiam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 82KM 60kW [l/100km]

7,2