Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Tomek, 12 lat temu
Silnik 1.7 CDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, wraz ze skryznią automatyczną świetnie sprawdza się w mieście, w trasie też bez większych problemów, jeśli nie zredukuje gdy tego chcemy możemy dzięki funkcji gear up/down ustawić odpowiedni na dany momen bieg
Czytałem przed zakupem tego auta opinie innych kierowców. Przyznam że było wśród nich wielu takich którzy narzekali na jakość auta itp. Moje odczucia uwzględniają koszt zakupu i użytkowania, to czy auto sprawdza się w zadaniach do wykonywania których je kupiłem. A zatem wsiadając pierwszy raz do A klasy czuć że jest to tańsza wersja mercedesa, ale też odpowiednio mniej się za nią płaci, Dziwią mnie opinie ludzi którzy narzekają na zawieszenie, wyciszenie itp. W tej cenie więcej nie śmiałbym oczekiwać. Super silnik, małe spalanie dobra dynamika, rewelacyjny do poruszania się w mieście, dobra widoczność, tak w ruchu jak podczas parkowania, świetny promień skrętu, Auto miało służyć miało mi służyć jako miejskie i tu idealnie się sprawdza. Auto poza tym oferuje obecnie podstawowe już rzeczy typu, esp, air bagi, klimę, elektrykę lusterek i 4 szyb. Za kilkanascie tysięcy złotych naprawdę nie kupi się wiele lepszego auta.
bardzo zwinny, jestem w szoku że 1.7 daje tyle mocy w zasadzie od samego dołu skali obrotomierza. Niskie spalanie, świetna elastyczność
Automatyczna czasem za długo trzyma na niższym biegu, poza tym super wygodna
sprawdza się świetnie w mieście czyli tam gdzie prędkości nie przekraczają 100km/h W trasie prawdę mówiąć nie czuje się komfortowo gdy na nierównej drodze przekracza się 120, auto wtedy buja bardziej niż inne, jest miękkie, komfortowe, i stworzone do niższych prędkości
wyższe osoby mogą mieć problem nisko zakończona przednia szybą
mały bagażnik, wydaje się że mógłby być większy kosztem 2 rzędu siedzeń, choć z drugiej strony młoda para spokojnie się w tym aucie mieści
jak na diesla dobre, od zawieszenia słychać za to więcej.
w granicach opłacalności, nie znam auta przy którym nie trzeba by było czegoś wymieniać,
póki co bez problemów
awaria skrzyni u pierwszego właściciela, wymiana na koszt mercedesa

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDI 90KM 66kW [l/100km]

5,2