Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W168

Wiechu, 17 lat temu
Silnik 1.7 CDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 90KM 66kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Mam ten samochód dwa lata i sypie się na potęgę. Ciągle coś trzeba robic przy zawieszeniu, poza tym np. na małym wyboju pękła mi śruba mocująca silnik do karoserii, niby drobiazg, ale żeby to zmienić trzeba wyjąć całe bebechy - KASA! Wjedziesz na kamień, to od razu gruchocze ci plastikowe osłony podwozia. Niskie zawieszenie może dobre na zachodnie autostrady, ale u nas porażka. W przedłużanej wersji wjazd tyłem do garażu jest frustrujący. Wydajność klimy manualnej bardzo słaba. Samochód sztywny przy prowadzeniu jak nie przymierzając stary golf. Złe rozplanowanie miejsca - za duzo miejsca z tyłu kosztem symbolicznego bagażnika (wersja przedłużona). Niby wersja Elegance,ale nie ma co liczyć na żadne bajery. Odpadające plastiki przy fotelach. Jedyny pozytyw to bardzo niskie spalanie, ale oddajesz to z nawiązką w warsztatach.
W nowej klasie A większość usterek poprawili, ale nie wiem czy bym wydał te ponad 100 tys. - juz się zraziłem, stara klasa A kosztowała mnie 80 tys. i to było ZDECYDOWANIE przeszacowane. Wydajesz kupę kasy na coś co ma być niezawodne, a nie jest.
Przepalone światła mijania, rozładowany na amen prawie nowy akumulator od włączonej na noc lampki nad kierownicą, szalejące ESP, ptrzy ostrej jeździe ciągle trzeba wymieniać klocki hamulcowe

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CDI 90KM 66kW [l/100km]

5,1