Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W169 Coupe

gabiwik, 17 lat temu
Silnik 1.7 180 116KM 85kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa A W169 Coupe 1.7 180 116KM 85kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Ocena pozytywna. W tej pojemności i z takim wyposażeniem to konkurencja ma samochody w tej samej lub wyższej cenie ale jednak nie ma gwiazdy, która sama w sobie jest przecież bezcenna.
O.K. Dobrze przyspiesza od drugiego biegu. Na piątce przyspiesza wyraźnie ale dopiero powyżej 100 km/h - trzeba uważać przy wyprzedzaniu.
O.K.
Jak dla mnie to trochę za twardy jednak dobrze wybiera poprzeczne nierówności, przy podłużnych nieprzyjemnie buja na boki. Mógłby być bardziej komfortowy ale może trzydrzwiówki tak mają - bardziej sportowo. Znakomicie prowadzi się na drodze, szczególnie równej (np asfalt). Jeździ jak po szynach. Nadaje sie na kręte drogi. Można zaoszczędzić rezygnując z płatnej autostrady a i tak zbyt wolno się nie jedzie. Z każdym przejechanym tysiącem km jest jakby bardziej przyjemniejszy w komforcie jazdy. Myślę że po 100000 dopiero bedzie frajda ale wtedy to go chyba sprzedam
O.K.
Mam kłopoty z sygnałem. Porzednio miałem sygnał w bocznym przycisku pod kierownicą (Citroen). Trzeba trochę czasu aby sie przestawić. Wydaje się, że można by było część czynności przenieśc na brakujący z prawej strony pod kierownicą drażek sterowniczy, a tak jest wszystko w jednym z lewej strony, co może nieraz sprawiać kłopoty.
O.K. Nie miałem potrzyby używania dmuchawy powietrza powyżej 2 stopnia, tak że chyba jest w porządku.
Pasażer i kierowca O.K. Wsiadanie na tylne siedzenia (trzydrzwiowy) jest kłopotliwe, szczególnie dla osób starszych. Fotel padsażera mógłby sie przesuwać więcej do przodu. (jest na to sporo miejsca)
Przy wiekszych szybkościach jest dość głośno ale radio (firmowe) samoczynnie sie podgłaśnia, tak że prawie sie tego nie odczuwa.
Jak na pojemnośc 1700 cm3 nie ma na co narzekać. Jadąc nawet 140 km/h zużycie wcale nie wzrasta ponad miarę.
Kupiłem w promocji jako rocznik roku ubiegłego, tak że cena była O.K. choć zawsze mogłoby być taniej
6000 km to naprawdę zbyt mało aby cos się wydarzyło.
6000 km to naprawdę zbyt mało aby cos się wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 180 116KM 85kW [l/100km]

6,2