Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d

mati.b, 9 lat temu
Silnik 1.6 180 BlueEFFICIENCY 122KM 90kW
Rok produkcji 2014
Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d 1.6 180 BlueEFFICIENCY 122KM 90kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Miałem w planie kupić, Mazde 3 w najwyższej wersji, Mazde 6, Honde Civic Tourer, Honde CRV, szystkie dokładnie oglądałem i testowałem. Wybrałem Mercedesa bo wykonczenie wnętrza bije wszystkie te auta na głowę. Pakiet urban, porządnie obszyte fotele. Wbrew testom internetowym wcale plastki nie są takie twarde. Proponuje porównać konkurencję. Tam jest masakra. Mazda 6 za 120 tyś ma takie plastiki że płakać się chce. Mazda 3 ma tekture w bagażniku i szmate na tyłach tylnych foteli nie mówiąc o platikach. Jakieś nieporozumienie. Wiem że są fajniejsze auta ale na tle tych które opisałem Mercedes jakością wykonania pojechał mocno do przodu. Mam nadzieję że nie będzie rdzewiał.. Coś dla maniaków lakieru: lakier solidny, nie rysujący się, i nie tak miękki jak w mazdzie, hondzie. Tam jest masakra.
Ładnie wkręca się na obroty. Niby 122km ale przy mocniejszym wciśnięciu gazu przyciśnie do fotela. Nie wiem jaka różnica jest w manualu ale automat 7g dct zapewnia ciszę dla silnika.
Automacik 7g dct. Precyzyjna, bezproblemowa póki co. Auto ma niewielki przebieg bo jakieś 1300 km więc jest nawet na dotarciu, trudno obiektywnie coś więcej powiedzieć.
Pełny komfort, niby sztywny niby nie. Doskonały na zakrętach. Zawieszenie wielowachaczowe fajnie tłumi nierówności.
Z przodu genialnie, z tyłu gorzej ale nie ma dramatu. NIe mam kamery cofania ale czujniki parktronica sprawdzają się.
Super! Szybko się nagrzewa.
Z prozdu miejsca aż nad to. Mam 179 cm wzrostu i mam pełny komfort. Z tyłu dla dorosłych mało miejsca, dla dziecka super, bagażnik mały, nie widać tych 350 l. W toyocie miałem 289l i wózek dla dziecka lepiej się mieścił. Tutaj jest szerzej na boki, krócej na wzdłuż i niżej na wysokość.
Przy 160 km głównie szum powietrza i odgłosy z drogi, silnik cichutko. Dzięk silnika mgółby mieć milszy pomruk;)
Przciętnie. Od 7-11 l. Dynamicznie jeżdżac 9-10l lekko.
narazie brak, za wczęsniej oceniać.
póki co brak, oby nie było problemów z rdzą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 180 BlueEFFICIENCY 122KM 90kW [l/100km]

12,0