Ocena kierowcy - Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d

yraja33, 10 lat temu
Silnik 1.6 200 BlueEFFICIENCY 156KM 115kW
Rok produkcji 2013
Mercedes Klasa A W176 Hatchback 5d 1.6 200 BlueEFFICIENCY 156KM 115kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to poezja pierwszą jazdę miałem z 122 konikami pod maską manual a myślałem że to 156..dynamika najtańszej wersji benzynowej starczy w zupełności ale CDI 109 jest za słaby,,,co z tego że spali 5 litrów i może mniej jeśli ma ponad 11 sekund do setki...w aucie za 100tys to kpina z kierowcy,wracając do mojej jednostki 156 konnej autko pokazało już nie jednemu z konkurencji że łatwo skóry nie odda,dynamika na 200% a spalanie to miłe zaskoczenie zwłaszcza po zatankowaniu baku paliwa pod korek.
Nie będę już się tak rozpisywał co przy B-klasie :) autko chyba bije na łeb swoją konkurencje (audi a3,bmw serii 1 volvo v 40...golf 7 to nie konkurencja) jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny jedynie volvo może obok się postawić ale audi i bmw najlepiej jeden parking niżej,dla mnie jest to najlepszy kompakt w przedziale cenowym 90/135 tyś zastanawiałem się na golfem 7 GTI ale po jazdach próbnych w a klasie (122ps) bez zastanowienia wybrałem merca na automacie 7 G-DCT w wersji 156 ps i to był strzał w dziesiątkę,autko zaczyna sie od 91 tyś ale "nie"dokupić do niego bi'ksenonów,automatycznej klimatyzacji,lakieru metalik i ładnych felg 17 czy 18" to grzech same ksenony dodają 80% piękności autku i jest na czym oko zawiesić,dwie chromowane końcówki układu wydechowego z tyłu też dodają pazura kompaktowi...bez tych opcji A klasę bym nie kupił...
156 kucyków na bezpośrednim wtrysku + zmienność faz+ doładowanie daje w tym aucie niesamowitego wręcz kopa,u mnie w rodzinie jest też wersja 122-konna i ten silnik już czyni cuda z tym autem..dosłownie banan na twarzy już po jednym kilometrze,9,2sek do setki to wynik w aucie ( masa ze mną około 1,5t) z takim silnikiem jest wystarczający na nasze drogi,,,a kupiłem wersję 156 ps co oznacza przyśpieszenie do setki 8,2/8,5 a więc jeszcze lepsze no i ta elastyczność 250 NM od 1250... w życiu oznacza to non stop zapasu mocy praktycznie w każdej sekundzie,jesli ktoś się zastanawia czy warto dopłacić 10 tyś do wersji 156 ( z 122) napisze...warto ale słabsza jednostka też zgasi niejedne TDI na światłach,a jeszcze jest wersja 211 ps to chyba dla szaleńców o AMG już nie napiszę.
Siedem biegów,automat "obsługa" z miejsca wycieraczek,troszkę tego się bałem ale jest to łatwiejsze niż gałka tradycyjna po środku,do szybkości zmian nie mam zastrzeżeń,redukcja odbywa się też momentalnie nie ma mowy o szarpaniu czy wyciu,7 biegów przyczynia się do spokoju,ciszy i małego spalania,ale opcja przełączenia na tryb sportowy na środkowym panelu jest...dziwna? ponoć ta skrzynia przy benzynie ma być wieczna.
Auto pokonuje zakręty jak by siię wbijał szpilami w drogę,mam 18" felgi więc miękko nie jest ale tak chciałem,człowiek ma wrażenie jakby na zakrętach ktoś z góry dociskał całe auto.
Czujniki parkowania przód/tył bez tego to już chyba bym nie umiał parkować :) z tyłu dość mała szyba ale za to duże lusterka,nie ma dramatu na ciasnych parkingach
Obsługa wszystkiego też bez problemu nie licząc wycieraczek po lewej stronie no i obsługa radia z widokiem na środkowy ekran też potrzebuje paru minut przyzwyczajenia.
Klima elektroniczna,działa jeszcze lepiej niż w B klasie (2008r) no cóż 5 lat to już przepaść,ogólnie sprawa z tą klimatyzacją w tej a klasie jest parodią bo przy takiej cenie jeśli ją sobie nie zamówimy osobno to dostaniemy autko z manualna klima i siara na pól wsi bo można mieć W176 za 140tyś zł i manual klima... np w Audi a3 takiej "niespodzianki" nie dostajemy.Co do ogrzewania np;wczoraj wsiadam do zmrożonego środka opcja HI i po 4 minutach już ciepło z nawiewów + podgrzewane siedzenia przednie i komfort w 100%
Jak już pisałem przy ocenie B klasy mam 185cm wzrostu i ponad 112kg wagi,z przodu nie ma tragedii ale i tak W-245 daje nam więcej przestrzeni z tyłu na długie trasy tylko małe osoby tutaj b klasa bije na łeb A klase
7 biegów mamy raz dwa więc tylko szum opon/wiatru do 160km/h wzorowo potem już fizyka robi swoje ale mozna rozmawiać na normalnym poziomie
Masa auta z kierowcą około 1,5t koła 18" na pokaźnych oponach prawie 160 koni,automat noga dosyć ciężka i 7 litrów można uzyskać bez problemu jazda praktycznie na krótkich odcinkach w mieście 6,8litra jest do osiągnięcia przy włączonej klimie i +35C To jest jeden z największych plusów w tym aucie czyli jednostki benzynowe są świetną alternatywą dla diesli,nie widzę sensu kupować 109 wersję czy 136 a cena bardzo duża o opcji 170 to już nie warto pisać bo jest pozbawiona sensu kompletnie,teraz gdy u mnie temp w granicach -15 autko się zmieści do 8,5 litra bez problemu na krótkich trasach,w listopadzie miałem wypad 1,200km autostrada 145-150km/h tempomat wynik komputera prawie 7 litrów przy 90km/h 6-6,4 autko zapakowane po dach + 3 osoby i jak już pisałem dużo wyprzedzania czyli jazda ekologiczna to nie była.
Auto drogie ale właśnie teraz warto sobie pospacerować po salonach bo z rocznika 2013 wersje 122ps na linii AMG(piękny wygląd zewnętrzny) + masa pakietów razem z automatem można już wyrwać za 115 do 128 tyś zł baa nawet spotkamy do 135 tyś opcje 156 i nawet 211 koni to już kosmos,w Audi a3 podobny wypas moc 122-140TFSI ps wyjdzie coś taniej a w BMW serii 1 zmieścimy się tylko z mocami do 136 koni za jakość,znaczek i nowoczesność się płaci nic nowego,,,Kia czy france auta są tanie ale i też na wartości traca jak szalone.
Zero problemów
Zero problemów,ale jest to nowoczesna benzyna na doładowaniu,,,czy będzie palić olej? jak tam usterkowość po 150tyś km? nie mój problem ja nim tyle nie zrobię bo już będę miał inne autko:) ale jedno jest pewne jednostka jest na 100% lepsza od TSI/TFSI

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 200 BlueEFFICIENCY 156KM 115kW [l/100km]

6,4