Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

dsmania30, 12 lat temu
Silnik 170 116KM 85kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa B W245 170 116KM 85kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Autko kupiłem w Niemczech benzynka 116 km/szczerze to nastawiłem sie na diesla 136km ale po jezdzie próbnej jednak wole benzynke(co do samego silnika opisze go w dalszej części) Mam autko w wersji bardzo dobrze wypasionej \"Special Edition\" od 2 stronnej klimy po czujniki parkowania przód/tył,czujniki świateł,wycieraczek,ćiśnienia w oponach kończąc.Komfort w aucie jest bardzo dobry,wyciszenie rewelacyjne ale przy 150km/h + hałas już dość duży po pierwszym przejechanym 1045km(trasa Niemcy-mój domek) jestem bardzo zadowolony masa auta 1300kg z lekkim hakiem moja waga 105 kg waga pasażera 108 kg plus bagażu po sam dach,,czyli bryka obciążona maksymalnie a średnie spalanie 7,7l na setke (prędkość 130/145km) do 8,4 dochodziło kiedy wskaznik dobijał 160/174km/h dodam że cały czas klima ON i światła oczywiście to samo.co do samej mocy silnika nie powala na kolana czasem siły brakowało ale redukcja pomaga jak dla mnie starcza,,podsumowanie na autostradzie autko sposało sie na medal!! W mieście spalanie max 10l na stówe jesli jedzimy byle jak ale na 8,5l mozemy spokojnie zejść wszystko zależy jak operujemy pedałem gazu,skrzynia biegów.Ogrzewanie,chłodzenie kabiny nawet przy 35+ na dworze to pikuś klima sobie radzi b.dobrze i ładnie utrzymuje zadaną mu temp...miałem duzy dylemat bo odobało mi sie dość duzo atków w tym segmencie,dość poważnie też myslałem nad golfem 6 generacji ale padło na merca i bardzo sie z tego ciesze.Duzo ludzi narzeka że b-klasa jest droga,nie zgodze się z tym szukałem u konkurentów aut z dobrym wyposażeniem i ceny nawet przebijały b klasę a dawały nam nudny wygląd,zero \"pazurka\" z \"B\" jest inaczej,a co widać po oczach innych kierowców na światłach i tym podobnym.
Konkurencja ma nawet gorzej \']

Pb - zużycie paliwa dla silnika 170 116KM 85kW [l/100km]