Ocena kierowcy - Mercedes Klasa B W245

igorwaw, 11 lat temu
Silnik 200 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Mercedes Klasa B W245 200 136KM 100kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto ma naprawde ladna bryle. Wydaje sie dosc male z zewnatrza ale nadwyraz praktyczne wewnatrz.
Solidne, niemieckie auto. Jakosc wykonania naprawde dobra. Osiagi zadowalajace. Ladna bryla, dobra skrzynia biegow i wentylacja to zapewne atuty tego auta. Dla kobiety idealne, dla singla idealne, dla pary idealne, dla rodziny z jednym dzieckiem tez sie nada. Zaskakujaco duzy bagaznik z podwojna podloga daje naprawde dobry efekt podczas dluzszych podrozy.
Silnik w porownaniu do kilku aut jest powiedzmy taki sobie. Porownujac do Scenica 1.6 16v to oczywiscie jest to auto duzo bardziej zrywne i przyjemne w prowadzeniu ale porownujac do 607ki 3.0 ktora jezdzilem wczesniej to tak troche samochod jest mulowaty. Niemniej jednak do miasta w zupelnosci wystarczy a na trasy na autostrade tez narzekac nei mozna bo predkosc podrozna dla tego auta to tak miedzy 140 a 160. w tym przediale na autostradzie jedzie sie przyjemnie. Mocy do wyprzedzenia... no mogloby byc wiecej ale nei jest zle. Powiedzmy silnik solidny ale bez wodotryskow.
Oceniam po przejechaniu zaledwie kilku tysiecy ale ten automat naprawde jest super. Dzial plynnie, nie szarpie, szybko zmienia biegi. Porownuje do skrzyni DSG VW bo takim autem jezdze w pracy i powiem szczerze te skrzynie sa sobie rowne i obie pracuja naprawde bardzo ladnie. Trwalosc... no coz jeszcze nie wiem mam auto 6cio letnie ale z malym przebiegiem wiec wierze ze poki co pojezdzi.
Dobrze trzyma sie trogi zarowno na autostradzie jak i nw kretych drogach. Nie jes to auto sportowe wiec nei oczekujmy ze bedziemy wchodzic w zakrety na ostrym gazie ale dla dynamicznego kierowcy jak najbardziej.
Oj no tu niestety musz zwrocic uwage na cos czego nie wiedzialem przed zakupem i czego nie zauwazylem na jezdzie probnej. Mam 182cm wzrostu i przy tym wzroscie lusterko wsteczne zaslania baaardzo duza czesc przendij szyby przez co widocznosc do przodu jest mocno ograniczona. Czytalem opinie o lusterkach wstecznych z przed liftingu i ja takie mam. Nie narzekam widocznosc jest ok. No pewnie moglaby byc lepsza ale nei jest zle.
No wiecergonomia po niemiecku. Zadnych dziwnych rozwiazan. Wszystko prosto i funkcjonalnie. JEdyna wada. To przy starfszych modelach takich jak moj brak mozliwosci zmiany stacji radiowych wczesniej zaprogramowanych z kolumny kierownicy. Jak ma sie ulubione stacje zapisane pod numerem 1, 2 itd to niestety aby miedzy tymi dwoma operowac trzeba siegac reka do radia a to juz jest niezbyt wygodne. No ale to detal.
Ja mam benzyniaka wiec nagrzanie silnika do 80-90 zima zajmuje mi jakies 3-4 km tym samym po kilku minutach jazdy juz mozna zaczac grzac wnetrze pojazdu. Naprawde szybko i ladnei sie nagrzewa. JEsli chodzi o lime to jeszcze nie wiem jak jest wydajan latem ale na pewno zima swietnie zbiera wilgosc z szyb wiec z narazie jest bardzo dobrze.
no i teraz trudny temat bo zalezy jak to odniesc. Na pewno ma ten samochod mneij miejsca w srodku jak scenic II czy 607ka. Ale ja mam rodzine 2+1. Na codzien ezdze po miescie i powiedzmy 3-4 razy w roku trasy po 2000km. Po miesice. nic wiecej nie potrzeba. Na trasy... w zasadzie tez nie... choc moze z tylu mogloby byc troche wiecej miejsca... poza tym w srodku brakuje troche takiego wrazenia przestronnosci. ale ogolnie na w sumie nie duze auto... daje ocene dobra:)
Daje rade. Jak pisalem do 120 to jedzie sie bardzo przyjemnie. powyzej tak do 14 tez jest jeszcze bardzo okej, przy 160 to juz niestety slyszy sie opory powietrza no i silnik ale tez w porownaniu ze Sceniciem II to jak dzien do nocy. 607ka oczywiscie gora bo wyciszenie 607ki jest poprostu genialne...
No i tu nie wiem dokladnie jeszcze bo dopiero pol roku jezdze. Podejrzewam ze ceny czesci w zasadzie jak w kazdym aucie jedne drozsze inne tansze. Boli mnei jednak spalanie ktre troche przeszlo moje oczekiwania. Przy spokojnej jezdzie zima na odcinkach 8km do pracy, z klimatyzacja i grajacym radiem spala mi do 12 litrow. Tyle ze mysle ze to juz maks i trudno sobie wyobrazic zeby palil wiecej bo ja zatrzymuje sie na swiatlach co kilkaset metrow niemalze. No moze jakbym od swiatel do swiatel ostro naciskal pedal gazu... na trasie spala kolo 8-9 przy jezdzie na poziomie 120-130, jak jezdze szybciej a jezdze to kolo 9-10 litrow trzeba liczyc (tyle ze autem calkowicie zalaadowanym) Ogolnie spalanie myslalem ze bedzie mniejsze.
Kupilem uzywane wiec nie bede narzekal, mysle ze auto tej klasy musi kosztowac. Czuje sie to potem w codziennym uzytkowaniu. Jakosc materialow, solidnosc spasowania, mam nadzieje niezawodnosc...
poki co brak, ale kupilem auto naprawde zadbane i bezwypadkowe.
poki co brak, ale kupilem auto naprawde zadbane i bezwypadkowe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 200 136KM 100kW [l/100km]

10,1