Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Kombi T203

Jacek, 16 lat temu
Silnik 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW
Rok produkcji 2005
Mercedes Klasa C W203 Kombi T203 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : radio - wyąłcza się
Zawieszenie : z tyłu błąd konstrukcyjny - skrzypią gumy
Miałem wiele dobrych, przeciętnych i słabych aut, przejechałem tysiące km i bardzo lubię samochody. Merc jednak powala na kolana przyjemnością z jazdy. Auto jest bliskie ideału, choć wolałbym większy model. Doskonale teraz rozumiem osoby pozostające wierne tej marce - na co ja czekałem tyle lat? Jeśli ktoś myśłi o kupnie gwiazdy to nie wyciągajcie wniosków po jeździe taksówką na dworzec. Nowe modele to spełnienie snu o idealnym samochodzie. Z konkurencji to tylko BMW (ze względu na silnik) i Volvo (ze względu na komfort). Luksusowe japończyki mimo jakości nie mają "tego czegoś".....
To auto zostało kupione do jazdy po mieście i taki silnik w zupełności wystarcza. Widać i czuć wyższość kompresora nad turbo
Niezły automat , w miarę szybki, tylko kto wymyślił w trybie "ręcznym" zmiany w lewo/prawo? - dość nienaturalne....
Dość trwały jak na nasze drogi, przyjemny dla kierowcy - mercedes ma trochę specyfiki w prowadzeniu w porónaniu do innych aut - ja to bardzo lubię
jest OK, dzieki gwieździe dobrze "czuć" przód, z boku mało martwych pół, tył może być
Bliskie ideału, wszystko tak jak być powinno - ogromna , trochę niewymierna ale bardzo pozytywna różnica do innych aut
działa, nie zauważyłem problemów więc ok
to klasa C a nie S ale mimo to przy moim wzroście ponad 190cm z przodu nie odsuwam fotela do końca! z tyłu malo miejsca na nogi ale w ile osób zwykle jeździcie?
bardzo dobrze, w tej klasie to wzór
w automacie pali trochę za dużo jak na 1,8, no ale 100% po mieście więc co się dziwić. Koszty serwisu/napraw porównywalne do konkurencji ale nie małe..
Wbrew obiegowej opinii i oficjalnym cennikom można kupić nowego merca za bardzo rozsądną cenę - porównywalną do innych marek. Sam tak kupiłem przez przypadek wchodząc do salonu Mercedesa choć szukając samochodu nie brałem tej marki pod uwagę. Za moje C kombi w automacie i z Xenonami i innymi bajerami zapłaciłem cenę Hondy Acord czy lepszej Laguny....
wyciek oleju z automatu (mała uszczelka od kabli), skrzypiące tylne zewieszenie (gumy), wyłączające się radio (wymienili 2x radio a to raczej błąd softwaru)
szczęśliwie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 (C 180 Kompressor) 143KM 105kW [l/100km]