Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Kombi T203

Patryk, 11 lat temu
Silnik 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
Rok produkcji 2002
Mercedes Klasa C W203 Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd, ładne przestronne kombi, miałem srebrne z jasnymi wentylowanymi, podgrzewanymi skórami . Wygląd naprawdę super, mimo 200000km samochód w środku niemal jak nowy.
Kolejny raz to napiszę, samochód z Polskiego salonu, 100% bezwypadkowy, kupiłem go z firmy w której pracowałem. Od czego zacząć, a wiem RDZA, RDZA i jeszcze raz RDZA. Po zakupie samochodu pojechałem do kolegi do zaprzyjaźnionego serwisu, a tam ku mojemu zdziwieniu okazało się że dół drzwi jakiś rudy przednie nadkola też takie sobie, ale że bez wypadkowy i pełen serwis ASO, pojechałem na Jerozolimskie z gwarancją. Uznali, wymienili wszystkie drzwi przednie błotniki, tylna klapę polakierowali. Trwało to 3 tygodnie, od momentu umówienia, oczywiście samochód w tym czasie musiał stać u nich, poco?, podobno takie warunki gwarancji. Po tym czasie odebrałem pięknego mercedesa z salonu, szczęśliwy bo w końcu długo nim nie pojeździłem . Minoł roku. Będąc na działce stwierdziłem, że umyje sobie samochód, a tu znowu RUDY tym razem na tylnych nadkolach od środka, więc poczekałem do przeglądu ASO i znowu zgłoszenie. Uznali, wymienili, trwało to 4 tygodnie, oczywiście samochód przez ten cały okres znowu musiał stać u nich. Lecz tym razem już miąłem dosyć, kupiłem sobie Citroena i temat rdzy dziwnym cudem się skończył.
Bez rewelacji, ale ok zwłasza po programie w UNITRONICU
Miałem manualną z możliwośćią automatu. Manual polegał na czymś w rodzaju sekwencji. Skrzynia tragiczna, gorsza tylko w SMARCIE. NIE POLECAM
Słaby, w samochodzie czuje się ciężki przód i lekki tył. Do 120 na trasie daje rade szybciej jest tak sobie. Skuteczność amortyzatorów na poziomie 70-78 %( wydruk ze stacji) Miałem wcześniej kilka kombi i zwykle było sporo lepiej, o Volvo V50 nie wspomnę bo to zupełnie inna bajka.
bardzo dobra
Jest Ok
popsuły się dolne klapki od nawiewu na nogi, ale to problem który jest znany i opisywany na forum mercedesa, wiec w zime było zimno w nogi :(
bardzo dobra
Dla mnie dobre , ale to oczywiście subiektywna ocena
Dobre
RDZA!!! SKRZYNIA!!! ZAWIESZENIE!!!
Brak zastrzeżeń , w ciągu 2 lat wymieniłem termostat, łożysko w alternatorze i tylnym kole, i to tyle.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW [l/100km]

7,2
Dziennik kosztów dla Mercedes Klasa C W203 Kombi T203 2.1 (C 220 CDI) 143KM 105kW
8,1
Mercedes Klasa C W203 Kombi T203