Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W203 Sedan W203

Karol, 8 lat temu
Silnik 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa C W203 Sedan W203 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowicie dynamiczny silnik w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów daje niesamowity komfort jazdy.
Karoseria : Jak na auto z 2000 roku karoseria i tak jest utrzymana w świetnym stanie.
Układ elektryczny : Często wyskakują błędy po podłączeniu do komputera u mechanika.
Inne : Przynajmniej co 2 lata należy czyścić chłodnicę tak, by klimatyzacja działała sprawnie.
Przepiękne wnętrze, niesamowity komfort jazdy, trzyma się drogi jak pociąg, full opcja naprawdę robi wrażenie, niejedno auto o wiele młodsze, które posiadają moi znajomi "wysiada" przy wyposażeniu mojego MB.
Silnik pracuje bardzo dobrze, bez żadnych zarzutów, jak to mówią - nic nie stuka, nic nie puka i niech lepiej tak zostanie jak najdłużej, wtedy będę naprawdę szczęśliwym posiadaczem MB.
Na początku wydawało mi się, że automatyczna skrzynia w MB będzie o wiele lepsza i będzie o wiele lepiej spełniała swoją rolę, jest lekko "opóźniona" przy wyższych obrotach, do tego w trybie "Sport" czasami mam "odcięcie", nie wiem czym jest to spowodowane, ale daję radę.
Zawieszenie dosyć "twarde" jak na nasze drogi, ale nie ma tragedii. Mam nadzieję, że częsta wymiana amortyzatorów, czy końcówek nie będzie konieczna, bo w MB jest to nie lada wydatek.
Niesamowita widoczność z przodu. Osoby przesiadające się do MB z mniejszych aut mogą mieć problemy z oceną odległości od samochodu przed nami, ale można się do tego przyzwyczaić. Z widocznością z tyłu jest niestety gorzej, ale do tego również RACZEJ można przywyknąć ;)
Niesamowicie wygodne fotele, świetnie wyprofilowane z niesamowitą możliwością ich regulacji zapewnia pełen komfort przy dłuższych trasach. Wszystkie przyciski są w odpowiednim miejscu.
Climatronic, to z pewnością najcudowniejszy element wyposażenia w MB. Klimatyzacja, jak na swoją funkcję przystało chłodzi niesamowicie, jak i chłodzi nie gorzej ;)
Kierowca w MB może poczuć się jak w najwygodniejszym fotelu w swoim biurze. Pasażer z przodu również ma sporo miejsca, współczuć mogę jedynie tym z tyłu ;) Tym bardziej, jeśli kierowca/przedni pasażer jest wysoki.
Rzecz jasna przy niewielkich prędkościach zero dźwięków z zewnątrz, przy prędkości 200km/h słychać jednie przyjemny ryk silnika i mijanych samochodów, nic poza tym ;)
Części nie są takie drogie, jak mówi legenda, o ile ktoś kupuje zamienniki, a nie oryginalne komponenty. Z pewnością uderzyć po kieszeni mogą dobrej jakości amortyzatory.
Jak na 15 letnie auto ze stajni Mercedesa 14 tysięcy za niesamowicie utrzymany pojazd, praktycznie bez żadnych śladów korozji, w full opcji - to naprawdę świetna cena.
Klimę nabijam 2 razy w roku, często wyskakują błędy silnika, drzwi (?), klimatyzacji i wiele wiele innych, nie wiem to jest wynikiem, ale podłączając auto do komputera u mechanika za każdym razem robię wielkie oczy...
Jak na chwilę obecną żadna z poważnych usterek mnie nie dotknęła i niech tak zostanie jak najdłużej. Mercedes sprawuje się rewelacyjnie, ale właśnie bezawaryjnością wyrobił sobie renomę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 (C 200 Kompressor) 163KM 120kW [l/100km]

10,1