Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W204 Limuzyna

milkor, 10 lat temu
Silnik 2.2 220 CDI 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Klasa C W204 Limuzyna 2.2 220 CDI 170KM 125kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto bardzo ładne, wygodne i szybkie
Silnik : filtr cząstek stałych dpf, nie dotleniony protrafi zakręcić komputerem silnika
Sedan z pakietem AMG. W porównaniu z poprzednimi autami bardzo podoba mi się jakość wykonania i użyte materiały. Po za tym auto bardzo wygodne i dobrze wyciszone. Nigdy nie podobały mi się mercedesy, ale ten nie jest ani za duży ani za mały - taki zgrabny, do tego te zacięcie sportowe powoduje że może się podobać. Daje też sporo frajdy z jazdy. Wkurza trochę etykieta marki, "merca se kupił" - i już cena czegokolwiek + 10 % :)
nie najnowsza konstrukcja ale sprawdzona i znana każdemu mechanikowi. Moc wystarczająca, kultura pracy też, za to dźwięk zimnego silnika nie jest niczym przyjemnym dla ucha.
Automat 5cio biegowy. Najsłabszy punkt samochodu! Bardzo ogranicza moc silnika i frajdę z jazdy. Niezależnie od trybu pracy pracuje wolno, za często myśli jaki bieg zmienić, a ma ich raptem 5. Potrafi niemiło szarpnąć, a w zimie na zimnym oleju używam ręcznej zmiany przełożeń bo sama skrzynia pracuje wręcz tragicznie. Na początku myślałem że moja ma jakiś defekt, w serwisie powiedziano że te skrzynie tak mają, są trwałe ale mało komfortowe i znacznie zwiększające zużycie paliwa.
Zawieszenie bardzo dobrze wyciszone i komfortowe mimo opon 245/40 R17, dobrze wybiera nierówności i nie straszne mu koleiny. Lubi szybkie zakręty, ale jego żywioł to autostrada
jest dobrze, duże lusterka boczne, nie tak wysoka krawędź okien, do tyłu praktycznie każde takie auto ma czujniki.
bardzo pasuje mi rozkład urządzeń w aucie, wszystko obsługuje się intuicyjnie, system comand trochę absorbujący, ale szybko można go rozpracować. Trzeba się przyzwyczaić do zespolonej manetki tylko po jednej stronie :)
to moje 7 auto i jeszcze żadne w takim tempie się nie rozgrzewało, jestem bardzo mile zaskoczony, grzane szyby powodują że zimą ani razu ich nie skrobałem. Plus za tylny nawiew
4 osoby + bagaż komfortowo podróżują
Zimą silnik dopóki się nie rozgrzeje potrafi nieźle zakłócić ciszę, ale po chwili jest już tylko dobrze. Auto jest dobrze wyciszone
ceny zamienników nie są wysokie, dużo jest tego na rynku, gorzej z ekonomią jazdy. Automat znacznie zwiększa spalanie i tak jak na trasie przy normalnej, płynnej jeździe bez problemu można zejść do 7 litrów, tak w mieście bez problemu można osiągnąć 12 l/100km. Ceny serwisu - bez komentarza
Na rynku wtórnym jest sporo tych aut i ceny są różne, zależy od stanu danego egzemplarza. Ja za 5 latka avangadre z pakietem AMG zapłaciłem 60 tys, patrząc na jakość auta jakie dostałem, uważam że warto. Nowego z salonu by,mm nie kupił
jak dbasz tak masz, po 7 miesiącach i 22 tys km nie mam większych zastrzeżeń,
posłuszeństwa auto mi nie odmówiło. Miałem zwarcie na lampach ksenonowych, musiałem wymienić żarnik i przetwornicę. Padła przekładnia kierownicza, koszt nowej to 12 tys zł - obłęd, na szczęście zamiennik 2 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 220 CDI 170KM 125kW [l/100km]

7,8