Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W124 Sedan

darkthal, 14 lat temu
Silnik 2.5 D 113KM 83kW
Rok produkcji 1993
Mercedes Klasa E W124 Sedan 2.5 D 113KM 83kW 1993-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Totalnie nie czuć kolein i studzienek. Mięciutkie i mega komfortowe zawieszenie!
Samochód płynie po szosach i wybojach nie informując kierowcy i pasażerów o stanie nawierzchni. Pojazd jest niesamowicie cichy i komfortowy, a jego promień skrętu pozwala swobodnie poruszać się po mieście i ułatwia parkowanie. Pojazd jest praktycznie niezniszczalny jeśli się o niego dba i podczas napraw montuje się w nim części oryginalne. Na naprawach nie należy oszczędzać, bo zdarzają się one niezwykle rzadko.
Skoro pasażerowie podczas jazdy pytają: \"benzyna czy diesel?\", to nie mam wątpliwości, że nie tylko ja zauważam wysoką kulturę pracy silnika. Dodam także, ze 20 zaworowa wolnossąca jednostka, ślicznie ryczy na wysokich obrotach. Dosłownie brzmi to jak silnik benzynowy, wysokiej pojemności, grrrr...
Sprzęgło, zmiana biegów... Po prostu idealnie.
O układzie jezdnym można mówić w samych superlatywach. Ale mówiąc konkretniej, to co mnie miło zaskoczyło, to promień skrętu kół. Jest zaskakująco duży i auto obraca się prawie w miejscu.
Widoczność jak na tak duże auto jest zaskakująco dobra. Jednakże ostrzegam, ze do lewego lusterka zewnętrznego trzeba się przyzwyczaić, bo jest dość nietypowe (co nie znaczy gorsze).
Wszystkie przyciski są w zasięgu ręki. Przyczepiłbym się jednak do BearLock (wyposażenie niestandardowe - blokada skrzyni biegów), który wymaga odsunięcia fotela w celu zdjęcia blokady. Ja mam fotel tak ustawiony, że kluczyk od blokady wchodzi idealnie i jej zdjęcie nie zajmuje mi dużo czasu, ale ktoś preferujący jazdę z twarzą przyklejoną do szyby, to może się okazać, że ściąganie blokady może być utrudnione.
Ogrzewanie działa praktycznie po kilku minutach od uruchomienia silnika. Nic dodać nic ująć.
Jak to mawiają: po tym samochodzie można się ganiać. Ale poważnie... Przestrzeni jest mnóstwo.
słychać tylko delikatny warkot silnika. Radio ustawione na 2/40 zagłusza już silnik. Podczas jazdy z prędkością około 90 km/h słychać szept osoby siedzącej na miejscu pasażera.
Ceny części zamiennych są dość wysokie, ale wymienia się je baaardzo sporadycznie, więc nie ma na co narzekać.
Nie da się ukryć, że pojazd ten nie jest tani. Ale wystarczy przeczytać całą recenzję i zadać sobie pytanie: czy rocznik w tym przypadku gra tak dużą rolę?
\"Nic nie trzeszczy, nic nie lata...\" posiadacze Peugeot\'ów i Fiat\'ów nigdy nie zrozumieją jakie to zaszczytne uczucie podróżować w błogiej ciszy.
Dziadek czas praktycznie nie daje rady zniszczyć tego auta w jakimś poważnym stopniu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 113KM 83kW [l/100km]

7,7