Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W210 Sedan

izywec, 17 lat temu
Silnik 2.2 D 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Klasa E W210 Sedan 2.2 D 75KM 55kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Zaskoczony jestem powszechnie panującą opinią o niezawodności, komforcie jazdy i serwisie, która skłoniła mnie do porzucenia rodziny Citroena / 4-ry kolejne samochody/. Tam mimo pewnych kłopotów eksploatacyjnych miałem komfort jazdy na długiej trasie po polskich drogach. Tutaj ani komfortu ani niezawodności. Jazda po autostradasch jest komfortowa nawet na drabiniastym wozie - to mój komentarz jeślichodzi o komfort jazdy. A jeśli producent niewłaściwie skonstruował gniazdo osadzenia świec żarowych to niech nie przerzuca kosztów wymiany na użytkownika.
1. Nie można wykręcić świecy żarowej a serwis żada podpisania zgody na pokrycie koszty demontażu głowicy i wyfrezowania pozostałości urwanej świecy / moim zdaniem to co najmniej zero odpowiedzialności i dbałosci o marke/. 2. W trakcie podróży ni z tego i owego silnik stracił możliwość przekraczania 3tyś. obrotów a serwis w Szczecinie odmówił natychmiastowej pomocy polecając odstawienie na dobę samochodu mimo, że byłem w trasie /dbałość o renomę i markę wyjątkowa !!/. Szczególnie to jest przykre, ze w Kołobrzegu tego samego dnia usunięto usterkę wciągu około 30-tu minut bez wymiany jakichkolwiek elementów /zatem sterowanie komputerem - lub odwrotnie jest zawodne/.
Raczej trudno w 21 wieku skonstruować złą skrzynię mechaniczną ze złych materjałów.
Pęknięcie sprężyny śrubowej w zawieszeniu lewego przedniego koła to może przypadek ale jednak to ponoć mercedes !
Bez komentarza.
Przekręcanie wyłącznika wycieraczek qw przypadku małej mrzawki upierdliwe. Wolę dodatkową dzwignię po prawej stronie kietownicy bez przekręcania.
B.k.
Słychać bardziej niż w innych samochodach tej klasy
Silnik opisałem.
Mercedes Klasa E W210 Sedan