Mercedes Klasa E W210 2.2 D 95KM 1995-1999 - Oceń swoje auto

Oceny Mercedes Klasa E W210 2.2 D 95KM 1995-1999

Podobnie jak w segmencie Wyższa klasa średnia (4,30)

dodano 12.11.2013 16:44:26 przez

Po przygodzie z poprzednim modelem, czyli W124, zachciało mi się spróbować jego następce czyli W210. Tak więc trzeba było dokonać zakupu;) chciałem z silnikiem 3.2 220 koni, kupiłem wolnossącego diesla 2.2 o bagatelnej mocy 95 koni:) Od razu mnie zaskoczyła pozycja za kierownicą, czułem się jak w dobrze dobranym garniturze. Auto sunie po drodze, wybiera każde nie równości. Naprawdę za kierownicą czuć że się jedzie autem klasy wyższej, mimo że od premiery minęło już 18 lat:) wnętrze dobrze wykończone, spasowane wszystko jak należy. Trzeba pamiętać że te auto mają już spore przebiegi, co przekłada się na eksploatację nie których elementów, po prostu się zużywają. Normalne, człowiek też się zużywa;) Największym minusem tego modelu, jest wszechobecna rdza, czyli u dołu drzwi, ranty na nadkolach, tylna klapa i w koło zamka, progi które gniją (odziwo podłoga nie;) ). Potrafią też wpadać przednie amortyzatory przez rdzewiejące kielichy. Pojawiają się problemy z elektronika, osprzętem silnika. Moim zdaniem jest lepiej kupić okulara z silnikiem benzynowym, bo przeważnie mają przebieg 2-3 razy mniejszy od diesli. Polecam to auto każdemu, ale trzeba uważać przy zakupie bo większość aut jest kombinowanych, malowanych. Nie ma się co napalać, lepiej trochę poszukać i kupić zadbanego, a nie będziecie żałować. Tym bardziej że te auta staniały, ale za 3 czy 4 tysiące to raczej dostaniecie zwłoki a nie Mercedesa W210. Pozdrawiam.

dodano 16.06.2009 00:34:44 przez

To auto kosztowało 10 lat temu ponad 200 tys złotych, prestiż na wysokim poziomie.Podjezdzajac gdziekolwiek jestes inaczej traktowany, dobre w biznesie bo mercedes jest kojarzony w dalszym ciagu jako auto nie dla kazdego. Co prawda w124 w123 były bardziej niezawodne z tymze teraz to juz niestety kazde auto jest robione przez ksiegowych, mimo to auto bezkonkurencyjnie niezawodne i daleko innym firmom by osiagnac taki sukces.Uwaga taka dla kupujacych, jak kupowac to z głowa bo to ze mercedes to nie znaczy ze nic sie nie popsuje, dobrze serwisowane odwdziecza sie bezproblemowa jazda,elegancja, i tym czyms zrozumiesz jak zasiadziesz za kierownica merca.Rozrząd na łańcuchu mocny,nie wymienia sie go,auto dobrze wybiera nierównosci, zapomnisz co to bol pleców,wiem bo robię sporo km i cos na ten temat moge powiedziec! Prosze sobie porównac do innych merek - wymiana rozrządu,głosno chodza,twarde to jak nie wiem co...zato Mercedes to cos co dla innych aut bedzie jeszcze długo nieosiagalne.Wszystkie nowinki technicze najpierw sa w MB a pozniej w innych autach.Nikt nie zarzuci Ci ze nie masz gustu, bo MB to auto panadczasowe,jesli chodzi o mechanike to silniki diesel nie do zajezdzenia. Auto dla kazdego, rodzina,taxi,biznes kazdy znajdzie w nim to co bedzie potrzebował. Merc to merc i bez gwiazdy nie ma jazdy . HEJ !!

dodano 16.01.2012 17:14:33 przez

Autko godne polecenia, pod warunkiem znalezienia "dobrego" nie zajezdzonego egzemplarza. Mam go juz kilka lat motor 220D demonem predkości nie jest ale za to jest żywotny i ekonomiczny. Przejechałem nim ponad 180 tys km bezawaryjnie.(pomijam usterke rozrusznika ktory nie był otwierany od nowosci i wymiane szczotek)Obecnie auto ma 400 tys przebiegu, na niemieckich ogłoszeniach są auta gdzie realne przebiegi aut z motorem 220D to 700-900 tys km. Auto duże ekonomiczne i bezawaryjne. Nie ma turbiny, nie ma też koła dwumasowego rozrząd jest na łańcuchu. Niektórzy na 2,2 kręcą nosem ale prawda jest taka że właśnie z tym autem i motorem problemów nie ma. Bolączką jest rdza niestety.. i nie omija ona żadnego okulara, te poliftowe są bardziej zgniłe niż przedlifty a do tego mają bardziej awaryjną elektronikę. Jesli chodzi o bezpieczeńswtwo auto dostało 4 wysokie gwiazdki w teście NCAP. Ktoś kto szuka dobrego auta które mało pali ze szczerym sercem moge go polecić. Wygodne auto z gwiazdą na masce która dla kierowcy zawsze pięknie błyszczy. Co prawdza dla osob lubiących sportowy styl jazdy odradzam, ale do zwykłej jazdy 220D nadaje sie wyśmienicie.

dodano 03.12.2007 14:25:27 przez

Daje 4,5 za całokształt. Biorąc pod uwagę przebieg, komfort i ekonomiczność to b.dobry samochód, minusem są drobne usterki (12 latek) i drgania ,których nie moge usunąć. ( rossa18poczta.onet.pl licze na Waszą pomoc w tej sprawie) pozdrawiam.

dodano 25.06.2009 19:58:47 przez

Wiadomo że za auto z 96 roku musimy dać obecnie 20-30 tys, w tej cenie mozna miec co innego, ale po co, w mercu jest komfort,jest to cos czego nie ma w innych autach, wygoda,prestiz, jak sie przejedziesz to poczujesz blusa :)

dodano 27.01.2009 13:44:40 przez

Super komfortowe autko, moze nie jest najtansze ale za jakosc i komfort sie płaci.Łatwe w parkowaniu pomimo gabarytów, dobrze sie prowadzi, płynie... :D Jakosc wykonczenia wnetrza,drewniane wstawki.Jak w swiatyni :)

dodano 09.04.2007 21:50:11 przez

Gdyby nie nieco za słaby silnik, byłby to dla mnie samochód idealny. Szukając E-klasy skłaniałbym się jednak ku modelowi 300TD. Spalanie o 1-2 litry wyższe, a dynamika duużo lepsza.

dodano 09.09.2009 19:38:00 przez

Gdyby nie ta blacha byłoby bardzo dobrze. Nie oceniałbym negatywnie tak do końca tych usterek. W końcu samochód ma 12 lat i chyba jest po "taryfie", więc nie jest źle

dodano 08.03.2008 18:36:23 przez

W sumie bardzo go lubię, polubiłem jeździć, choć mułowaty, to przestałem znwou się męczyć za kółkiem, co przy kilkudziesięciu tysiącach zwykle ma znaczenie.

dodano 20.06.2009 17:59:26 przez

Mialem w zyciu okolo 50 -ciu samochodow , w tym 6 mercedesow . ale ten zapamietam jako najgorszy zakup ,a do tego najdrozszy

Demonstracyjny Infiniti QX70 S Premium

Demonstracyjny Infiniti QX70 S Premium

Rocznik: 2014. Przebieg: 2 000 km. Silnik: 5.0 390KM, benzynowy.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Auta taniej niż w salonie

Kierowcy, którzy oglądali Mercedes Klasa E, oglądali także

Dowiedz się więcej o Mercedes Klasa E

Przeczytaj o Mercedes Klasa E

Mercedes-Benz E350 BlueTEC - wehikuł czasu dla wybrednych
Mercedes-Benz E350 BlueTEC - wehikuł czasu dla wybrednych Niektórzy twierdzą, że luksus zawsze musi być wiązany z ogromną przestrzenią i niezwykłym rozmachem. Owszem, to się sprawdza gdy mówimy o takich autach jak Rolls-Royce czy Bentley, ale czy to zawsze musi kosztować grube miliony i mieć wymiary małego domu? Nie, czego przykładem może być Mercedes Klasy E, zdaniem niektórych kwintesencja eleganckiego sedana. Owszem, pod względem prestiżu daleko do wspomnianych brytyjskich producentów, ale jeśli chodzi o komfort, z pewnością nikt nie będzie narzekał.

Mercedes Klasa E - zobacz filmy

Mercedes-Benz Klasa E 350 BlueTEC 252 KM - pomiar spalania
Mercedes-Benz Klasa E 350 BlueTEC 252 KM - pomiar spalania Sprawdzamy średnie spalanie w różnych warunkach w modelu Mercedes-Benz Klasa E 350 BlueTEC 252 KM.
[HD] Mercedes-Benz E350 BlueTEC 252 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
[HD] Mercedes-Benz E350 BlueTEC 252 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Dla wielu osób Mercedes Klasy E to idealny przykład prawdziwego sedana aspirującego do klasy luksusowej. To również idealny przykład niezwykle bogatego wyposażenia dodatkowego w ofercie niemieckiego producenta, które może kosztować krocie. Przykład? Nasza testówka!
Mercedes-Benz Klasy E - system Active Lane Keeping Assist
Mercedes-Benz Klasy E - system Active Lane Keeping Assist Kolejny film prezentujący dodatkowy system zainstalowany w Mercedesie Klasy E. Tym razem jest to system Active Lane Keeping Assist. Co to takiego i jak to działa? Zapraszamy do oglądania!

Mercedes Klasa E W210 2.2 D 95KM 1995-1999 34