Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W211 Sedan W211

seastar@seastar.pl, 17 lat temu
Silnik 3.2 V6 (320) 224KM 165kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Klasa E W211 Sedan W211 3.2 V6 (320) 224KM 165kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : pracuje bez zastrzeżeń i mało pali
Układ hamulcowy : sterownik
Inne : śmierdzi z klimatyzacji
Zawieszenie : słabe wahacze jak na polskie drogi i wysokie ceny części zamiennych
Samochód ładny, nowoczesny, bogato wyposażone wersje nie odbiegają od Bmw czy Audi. Lecz z uwagi na awaryjność, ciągłe serwisowanie w ASO nie dysponującym samochodem zastępczym, kosztami i jakością obsługi drugi raz bym go nie kupił. Powiem więcej - nigdy więcej nie kupię mercedesa. Przechodzę na japońskie
Znam ten silnik jeszcze z 210 i jestem zadowolony. Dla mnie moc wystarczająca i stosunkowo niedużo pali.
Płynne zmiany biegów i bezobsługowa do dzisiaj, kiedy zablokowała mi się dzwignia w pozycji D i po zgaszeniu samochodu nie można zapalić auta, wyciągnąć kluczyka ani zamknąc zapasowym. HOL do serwisu i znów wysoka faktura.
Tylko dlaczego tak wysokie ceny części zamiennych. Trzy wahacze na stronę z przodu daje ponad 3000 za same części
Parktronik się sprawdza
Katastrofa - mimo licznych prób dezynfekcji w ASO śmierdzi z klimy i nie potrafię tego zlikwidować
Z przodu ok ale z tyłu mniejszy niż W210
Spalanie ok z reguły średnio spala lekko ponad 10l/100, ceny przeglądów za wysokie, naciągają konsultanci na dodatkowe naprawy bo wszyscy w ASO z tego żyją a najgorszy jest fakt że mają Cię generalnie w d.... . Zanim podpiszesz zlecenie to by do. d.... weszli a przy odbiorze dają do zrozumienia, kto tu rządzi i że ty jesteś tylko klientem. Ostatnio wymienili mi żarówkę pozycyjnych przód 1szt cena żarówki 8zł wymiana 1/2h roboczej kosztowała 85zł. Nikt ich o to nie prosił a jeszcze wsadzili mi jakąś podróbę bo słabiej świeci.
za drogi a najśmieszniejsze że cena z benzynowym silnikiem wyższa od diesla.
non stop sie coś sypie, elektronika głupieje i średnio przez dwa lata użytkowania raz w miesiącu stał a ASO. Same duperele.
180.000 km. Ostatnio wysiadł mi podobno sterownik hamulców (komputer karze jechać do serwisu by sprawdzić hamulce). Chcieli ode mnie 6000zł. Nie dałem, jeżdze i nic się nie dzieje a wiem że w dobrym warsztacie, nie ASO, zrobią mi to za 1500zł. 2x wymieniałem (ale na gwarancji) moduł Sama. Zablokowała mi się dzwognia skrzyni i mnie odholowali także nie wiem czy to coś poważnego czy nie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 V6 (320) 224KM 165kW [l/100km]

11,0